Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Çetin Gazeteciler İle Buluştu

İlçemiz Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanlığını 5 dönemde de seçilerek yürütme yetkisini alan Mehmet Çetin İlçemiz Gazete muhabirleri ile buluştu. Cuma günü makam odasında ilçemiz gazete muhabirleri ile bir araya gelen Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin, çay ve kahvaltı ikramı ile gazetecilerle uzun uzun sohbet etme imkanı buldu. 1994 yılından bu yana ilçemiz Esnaf Sanatkarlar […]

27 Ağustos 2014 - 12:31 'de eklendi ve 391 kez görüntülendi.
Çetin Gazeteciler İle Buluştu

İlçemiz Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanlığını 5 dönemde de seçilerek yürütme yetkisini alan Mehmet Çetin İlçemiz Gazete muhabirleri ile buluştu.

Cuma günü makam odasında ilçemiz gazete muhabirleri ile bir araya gelen Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin, çay ve kahvaltı ikramı ile gazetecilerle uzun uzun sohbet etme imkanı buldu.

1994 yılından bu yana ilçemiz Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanlığını yürüten Mehmet Çetin, ilçemiz esnaf ve sanatkarlar odasını  imkanlar ölçüsünde elimden geldiğince iyi yönettiğimi düşünüyorum. 94 yılından bu yana ANKESOB yönetiminde görev aldım. bu seçimde görev almayacağımı Mehmet Yiğiner Başkanımızla paylaştım. ancak kendisi bunu kabul etmedi ve Birlik işyeri denetleme biriminde görev verdi. Başkanlığım sürecinde Ankara’da Şereflikoçhisar’ımızı en iyi şekilde temsil ettim diyen Mehmet Çetin “ANKESOB birlik yönetiminde 18 yıl görev aldım. İlçemi İyi bir şekilde temsil ettiğimi düşünüyorum. Bu süreç içerisinde Odamıza sağladığı her türlü katkıdan dolayı ANKESOB Başkanımız Mehmet Yiğinir’e sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Gazeteciler olarak yapılan sohbet sırasında,  ilçemiz esnafının durumunun ve işlerinin nasıl olduğu yönündeki sorumuza ise Mehmet Çetin; “yaz döneminin geçtiğimiz yıl ve bu yıl hareketli geçmesi tabi ki esnafımızın ve bizim oda olarak yüzümüzü güldürdü. esnafımız da yenilikleri ile bu canlılığa en güzel şekilde hitap etti. Değiştirdikleri vitrinleri ve  iş yerlerindeki görsel yenilikleri ile yükselişe geçtiğimizi gösterdiler” diyerek cevap verdi.

Aynı branşta işyerlerinin mesafesinin yakın olduğuna ve esnaflar arasındaki rekabetin nasıl etkilediğine ilişkin sorumuz da Başkan Mehmet Çetin, “Esnafımıza yaptığım ziyaretlerimin hepsinde, rekabetiniz hizmette, yenilikte ve temizlikte olsun, diyorum. Diğer türlü kendi kendilerinin zarar gördüğünü söylüyorum. Büyüğünden küçüğüne tüm esnafımız bizim için birdir ve eşittir. Esnafımın her isteğine yardımına koşmaya hazırım. Aynı meslek dallarının yan yana olmasını, ya da örneğin faaliyette olan bir marketin yanına yeni bir marketin açılmasını bende istemem. Ancak bununla ilgili yasa çıkacağı gündeme gelmişti. Bununla ilgili yasa çıktığı taktirde tabi ki, iki meslek dalının yan yana gelmemesini sağlayacağız” diye cevap verdi.

Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanının kendisini ziyaret ettiğini söyleyen Mehmet Çetin “Belediye başkanımız ile yaptığımız sohbette, başkan Doğalgaz ile ilgili çalışmalarının devam ettiğini, hattın Ortaköy hattından çekileceğiniz ve bu sayede mesafenin 10 kilometre kısalacağını ve bu hattın mesafesinin geldiği noktanın devlet arazisi olmasından dolayı işlerinin kolaylaştığını ve istimlak çalışmasının olmamasından kaynaklanan bir hızlılığın olacağını söyledi. Tabiki bu sevindirici bir durum. Doğalgazın gelmesi tabi ki halkımız ve Esnaf Sanatkarlarımız için çok önemli. Doğalgaz sürecinde hepimiz elimizden geleni yaptık. bunu sürdürmemiz gerekiyor” dedi.

Gazetecilerin yönelttiği soruları yanıtlayan Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin’e Gazeteciler, davetinden dolayı teşekkür ederek ayrıldılar.

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER