Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Cumartesi pazarında yerli ürün bereketi

  İlçemiz şehir pazarı şimdiye kadar görmediği kalabalığı yaşadı. Yerli ürünlere olan rağbet pazar yerinde yoğunluk yaşanmasına neden oldu. Cumartesi günleri kurulan şehir pazarı şimdiye kadar görülmedik kalabalığı yaşadı. İlçemiz merkez mahalleleri ve köylerden (diğer mahallelerden) gelen yerli ürünlerin en bol olduğu haftaları yaşadığımız şu günlerde vatandaşlar bu fırsat değerlendirip kışlık ihtiyaçlarını almak isteyince  Pazar […]

27 Ağustos 2014 - 11:50 'de eklendi ve 429 kez görüntülendi.

 

İlçemiz şehir pazarı şimdiye kadar görmediği kalabalığı yaşadı. Yerli ürünlere olan rağbet pazar yerinde yoğunluk yaşanmasına neden oldu.

Cumartesi günleri kurulan şehir pazarı şimdiye kadar görülmedik kalabalığı yaşadı. İlçemiz merkez mahalleleri ve köylerden (diğer mahallelerden) gelen yerli ürünlerin en bol olduğu haftaları yaşadığımız şu günlerde vatandaşlar bu fırsat değerlendirip kışlık ihtiyaçlarını almak isteyince  Pazar yerinde  yoğunluk yaşandı. Yıllık izinlerini geçiren yurt için ve yurt dışından gelen hemşerilerimiz de yoğun talep ettikleri cumartesi pazarında yerli ürünlerden almak için sabahın erken saatlerinde akın ettiler. Vatandaşlar kışlık kurutmalık ihtiyaçları için taze fasulye, patlıcan, domates, biber yerli ürünler tükenmeden alma çabasına girdiler. Ayrıca mevsim meyvelerine de talep oldukça fazlaydı. Pazarda kuru bakliyat olarak, nohut ve fasulyeye talep oldukça fazla. Bulgur satışları ise tanıdıklardan tercih ediliyor.

Yerli ürünlerin fiyatları ise Domates, 1,5 Lira, Biber 2 Lira, Patlıcan 2 Lira, Salatalık 1,5 Lira, Fasulye ise 5 Liradan alıcı buldu. Kışlık alımlarda sıkı pazarlıklar gözden kaçmadı.

Kendi bahçesinin ürünlerini satan hemşerimiz Ömer Demirel, satışların iyi olduğunu, pazarın bu hafta diğer haftalardan çok daha kalabalık olduğunu belirterek “gurbetçilerimizin geldiği pazar yerindeki kalabalıktan belli oluyor. Hem gurbetçilerimiz hem de ilçemiz vatandaşları kış için  kurutmalık olarak yerli ürünleri tercih ediyor. Satışlardan çok şükür memnunuz” dedi.

Kalabalıktan adım atacak yer kalmayan pazar yerinde, yol kenarında kavun ve karpuz satışlarının da olması ile birlikte, trafik sıkışıklıkları da yaşanıyor.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER