Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Engelli Kardeşlerimiz Kolaylık İstiyor

  İlçemizde yaşayan engelli kardeşlerimiz alışveriş yaparken, banka işlemleri için ya da resmi kurum, kuruluşlara girmekte zorluk çektiklerini  belirterek, “tekerlekli sandalye ya da akülü araçlarımız için geçiş kolaylığı sağlayan düzenlemeler ve engelli yollarının yapılmasını” istiyor. İlçemizde yaşayan engelli kardeşlerimiz çarşı içerisine, resmi kurum ve kuruluşlara girmekte zorluk çektiklerini  belirterek, tekerlekli sandalye ya da akülü araçlarının […]

27 Ağustos 2014 - 12:09 'de eklendi ve 378 kez görüntülendi.

 

İlçemizde yaşayan engelli kardeşlerimiz alışveriş yaparken, banka işlemleri için ya da resmi kurum, kuruluşlara girmekte zorluk çektiklerini  belirterek, “tekerlekli sandalye ya da akülü araçlarımız için geçiş kolaylığı sağlayan düzenlemeler ve engelli yollarının yapılmasını” istiyor.

İlçemizde yaşayan engelli kardeşlerimiz çarşı içerisine, resmi kurum ve kuruluşlara girmekte zorluk çektiklerini  belirterek, tekerlekli sandalye ya da akülü araçlarının geçebilmesine uyumlu bir düzenleme istiyor.

Herhangi bir işyerine, resmi daire, banka  ya da özel kuruluşları gibi yerlere, gerek tekerlekli gerekse akülü arabaları ile giremediklerinden yakınan engelli kardeşlerimiz “biz hayata tutunmak için elimizden gelen mücadeleyi, cesareti, çabayı gösterirken insanlarımızın duyarsız olmaları bizleri derinden üzüyor. tekerlekli sandalyelerimiz yada akülü arabalarımız ile çarşıya çıktığımızda bazı kaldırımlara çıkacak tekerlekli sandalye yolu bulamıyoruz. çarşı içersine girmek istediğimizde duyarsız araç sürücülerinin bizim geçiş yollarımızı kapadığını gördüğümüzde çok üzülüyoruz. Özellikle bankalardaki işlerimizi yapmak için bankalara geldiğimiz de içeri girmemizin mümkünatı yok. Bizim bankalara girme ya da bankada işlerimizi halledebilme özgürlüğümüz yok mu? unutmayın her insan bir engelli adayıdır. bize sağlanacak kolaylık sizlere de yansıyacaktır. Bizler çok bir şey istemiyoruz, sadece biraz duyarlılık” şeklide sitemde bulundular.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER