Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Esnaf Trafik Cezalarından Şikayetçi

  Ankara Caddesi esnafları trafik cezalarından şikayetçi. Esnaf “Müşteri ve toptancılarımıza kesilen cezalardan nedeniyle iş yapamıyoruz” dedi. Ankara Caddesi üzerinde ticaretle uğraşan esnaflar alış veriş için kısa süreli park yapan araçlara kesilen cezalardan şikayet ediyorlar. Çift yönlü trafik akışının bir de araçların çift yönlü park yapmaları sonucu sıkıntı yaşanması bir taraftan sürücüleri zora sokarken diğer […]

27 Ağustos 2014 - 12:01 'de eklendi ve 438 kez görüntülendi.

 

Ankara Caddesi esnafları trafik cezalarından şikayetçi. Esnaf “Müşteri ve toptancılarımıza kesilen cezalardan nedeniyle iş yapamıyoruz” dedi.

Ankara Caddesi üzerinde ticaretle uğraşan esnaflar alış veriş için kısa süreli park yapan araçlara kesilen cezalardan şikayet ediyorlar. Çift yönlü trafik akışının bir de araçların çift yönlü park yapmaları sonucu sıkıntı yaşanması bir taraftan sürücüleri zora sokarken diğer taraftan esnaf ta müşterilerine kesilen park cezaları sebebiyle  alış veriş yapanların azalmasından rahatsızlık duyuyorlar. Esnaf, “Alış veriş yapanlar cezalandırılıyor. Müşterilerimiz azaldı” yorumunda bulunuyorlar. Bu konuda gazetemiz muhabirine konuşan Ankara Caddesi esnaflarından Musa Sarıkaya ”Cadde üzerindeki BDP binası nöbetinden dolayı sürekli trafik ekipleri bulunuyor. Müşteri ve toptancılarımıza park ihlalinden kesilen cezalar nedeniyle iş yapamıyoruz. Bu durum işlerimiz de %50 oranında bir düşüşe sebep oldu” dedi.

Zaman zaman kendilerine de ceza yazıldığını söyleyen Sarıkaya “Ben bile 3-4 sefer ceza yedim. Müşteri nasıl alışverişe gelsin. Bu durumdan çok rahatsızım. Bu duruma en kısa zamanda bir çözüm bulunmalı.  Bu uygulamanın yetkililer tarafından biraz daha yumuşatılması lazım. Müşteri ceza yemesin rahat alışveriş yapsın diye dükkanımın önüne bir araç girebilecek şekilde duba koydum. Bu seferde şikayet üzerine zabıta ekibi geldi. Bu şekilde müşterim nasıl alış veriş yapacak, bilmiyorum. Bu uygulamanın biraz daha yumuşatılması ya da bu olaya bir an önce bir çözüm bulunmasını yetkililerden rica ediyorum’ dedi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER