Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

İlçemizde 200 çift dünya evine girdi

    İlçemizde 200 çift dünya evine girdi İlçemizde düğün mevsiminin Ramazan ayına denk gelmesi sebebiyle bayramın hemen ardından dünya evine girmeyi planlayan çiftler belediye evlendirme dairesinin yolunu tuttu. ilçemizde Ramazan bayramı haftasında kıyılan nikah sayısına 150’ye Bayramı takip eden 10 gün içerisinde de 50 nikahla birlikte çift imza atarak toplamda 200 çift dünya evine […]

13 Ağustos 2014 - 22:00 'de eklendi ve 400 kez görüntülendi.

8

 

 

İlçemizde 200 çift dünya evine girdi

İlçemizde düğün mevsiminin Ramazan ayına denk gelmesi sebebiyle bayramın hemen ardından dünya evine girmeyi planlayan çiftler belediye evlendirme dairesinin yolunu tuttu. ilçemizde Ramazan bayramı haftasında kıyılan nikah sayısına 150’ye Bayramı takip eden 10 gün içerisinde de 50 nikahla birlikte çift imza atarak toplamda 200 çift dünya evine girdi.

Düğün mevsimini kaçırmak istemeyen ve gurbetçi akrabalarının da mutlu günlerine şahitlik etmesini isteyen vatandaşlar nikah ve düğün tarihlerini bayram sonrasına sıkıştırıldılar.

Düğün Salonu işletmecileri boş günlerinin olmadığını söylerken, 1-2 ay önceden salon rezervasyonu yaptırmayanların sıkıntı yaşadığını ifade ettiler. Yoğunluğun bir ay daha devam edeceğini söyleyen düğün salonu sahipleri, Haftanın her günü ve hafta sonları çifte düğün yapılıyor. Düğün sahipleriyle 1-2 ay önceden anlaşmalarımızı yapmıştık. Tüm düğün salonlarında bir ay boyunca rezervasyonlarımız sebebiyle dolu olduklarını söylüyorlar.

Düğün Ayları Temmuz Ve Ağustos

Yoğunluğun bu hafta da devam edeceği ve zirveye çıkacağını söyleyen düğün salonu işletmecileri “ilçemizde düğünler, haziran ayıyla birlikte tırmanışa geçiyor ve yoğunluk eylül sonuna kadar devam ediyor. Ekim ayıyla başlayan düşüş ise ocak ayında en alt sınıra ulaşıyor” dediler.

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER