Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Karabük Deftarı Hemşerimiz Koçaş Gazetemizi Ziyaret etti

Karabük Deftarı hemşerimiz Osman Koçaş gazetemizi ziyaret etti. Üzengilik Mahallesinden olan Hemşerimiz Koçaş, yapmış olduğu ziyaretinde gazetemiz yazı işleri müdürü Raşit Özdemir ile sohbette bulundu. Tatilini ilçemizde geçiren Karabük Defterdarı hemşerimiz Osman Koçaş, ilçemiz ziyaretinde Belediye Başkanı, İlçe Başkanı ve diğer kurum, kuruluş müdürlerini de ziyaret ettiğini ve sohbette bulunduğunu söyledi. Gazetemiz ziyaretinde görüştüğümüz Koçaş, […]

27 Ağustos 2014 - 12:15 'de eklendi ve 320 kez görüntülendi.

Karabük Deftarı hemşerimiz Osman Koçaş gazetemizi ziyaret etti. Üzengilik Mahallesinden olan Hemşerimiz Koçaş, yapmış olduğu ziyaretinde gazetemiz yazı işleri müdürü Raşit Özdemir ile sohbette bulundu.

Tatilini ilçemizde geçiren Karabük Defterdarı hemşerimiz Osman Koçaş, ilçemiz ziyaretinde Belediye Başkanı, İlçe Başkanı ve diğer kurum, kuruluş müdürlerini de ziyaret ettiğini ve sohbette bulunduğunu söyledi.

Gazetemiz ziyaretinde görüştüğümüz Koçaş, “1975 yılında ilçemden ayrıldım. Bugün ilçemde olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Görev yaptığım bütün illerdeki güzellikleri gelişmişlikleri kendi ilçemde görmenin hayali ile yaşıyorum” diyerek başladığı konuşmasında “inşallah bulunduğum her aşamada ve koşulda kendi doğduğum topraklar olan Şereflikoçhisar’ında bu gelişmişlik düzeyine ulaşması için her şeyi yapacağım. Allah bize inşallah bu hizmeti etmeyi nasip eder. Görevim, mesleğim olarak ilçemden ayrılıp yıllardır gurbette olsam da gönlüm hep Şereflikoçhisar’da oldu. memleketimi ve insanlarını seviyorum” dedi.

Yerel basının öneminden de bahseden Koçaş, “Basın, Türkiye’deki en büyük dördüncü güç. Eksiklerin gösterilmesi ve giderilmesi için basın mensupları üzerine düşeni yapıyor. Benim görev anlayışımda da yerel basın çok önemli. Sabah işe geldiğimde ilk önce yerel basını okur ve bizimle ilgili bir şey var mı diye göz atarım. Eksiklerimiz varsa bunları görür ve düzeltirim. Siz yerel gazetecilerimize de başarılar diliyorum ” dedi

Osman Koçaş, 26.04.1965 tarihinde Ankara ili Şereflikoçhisar İlçesi Üzengilik köyünde doğdu. 1988 yılında Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü bitirdi. 1989 yılında Muhasebe Denetmeni olarak Maliye Bakanlığı’nda göreve başladı. Sırasıyla Ankara, Adana ve Kayseri’de Muhasebe Denetmeni olarak görev yaptı. 1997 yılında Batman Defterdarlığı’na Muhasebe Müdürü olarak atanan Koçaş, 2000 yılında da Rize Defterdar Yardımcılığı’na atandı. 2003 yılında Kars Defterdarlığı’na atanan Koçaş, 04.12.2006 tarihinde ise Kahramanmaraş Defterdarlığı görevine başladı. Şuan Karabük Defterdarlığında görevini yürüten hemşerimiz Koçaş, evli ve iki kız çocuğu bulunuyor.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER