Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

“Kardeşlerimiz Matem Yaşarken Festival Olmaz”

İlçemizde Tuz ve Kavun Festivali olarak düzenlenen  festival bu yıl da düzenlenmeyecek. Konu ile ilgili soru yönettiğimiz Belediye Başkanı Polat, Kardeşlerimiz matem yaşarken festival olmaz dedi. Bildiğiniz gibi geçen yıl, yani 2013 yılında tüm hazırlıkları yapılan 14. Kavun Tuz Festivali Mısır’da yaşanan darbe girişimi sonrası yaşanan katliamlar sebebiyle iptal edilmiş ve yapılamamıştı. Her yıl Ağustos […]

20 Ağustos 2014 - 14:53 'de eklendi ve 455 kez görüntülendi.

yogurt

İlçemizde Tuz ve Kavun Festivali olarak düzenlenen  festival bu yıl da düzenlenmeyecek. Konu ile ilgili soru yönettiğimiz Belediye Başkanı Polat, Kardeşlerimiz matem yaşarken festival olmaz dedi.

Bildiğiniz gibi geçen yıl, yani 2013 yılında tüm hazırlıkları yapılan 14. Kavun Tuz Festivali Mısır’da yaşanan darbe girişimi sonrası yaşanan katliamlar sebebiyle iptal edilmiş ve yapılamamıştı. Her yıl Ağustos ayında yapılan festival bu yıl da yapılmayacak. Tuz ve Kavun festivalinin organizesini yapan Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı bu yıl Festival yapılmayacağını söyledi. Konu ile ilgili görüşlerini sorduğumuz Belediye Başkanı Ferda Polat, Bu yıl Manisa’nın Soma ilçemizde 301 madenci kardeşimiz yaşamını yitirdi. Yüzlerce ailenin ocağına ateş düştü.  Aynı zamanda Filistin’de, Gazze’de 2000’e yakın kardeşimiz İsrail tarafından katledildi. Suriye ve Irakta her gün yeni acılar yaşandığı bir ortamda Festival yapamazdık. Bu konuda Sayın Başbakanımız teşkilatlara göndermiş olduğu genelge de bu yıl festival ve şenliklerin yapılmamasını ifade etmişti. İlçemiz de ise Tuz ve kavun Festivalini yapmayacağız. Tuz ve kavun festivalinin bu yıl yapılmaması konusunda vatandaşlarımızdan da destek görüyoruz. Gelecek yıllarda vatandaşlarımız istek ve önerileri ile daha güzel festivallerde buluşacağız” dedi. Geleneksel hale gelen Tuz ve Kavun festivali gurbetçi hemşerilerimizden yoğun ilgi görüyordu.Öte yandan Festivalle ilgili eleştiriler ise Festivalin eğlenceye yönelik bir program haline gelmesi ve yapılan harcamaların kamuoyu ile paylaşılmamasıydı.

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER