Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Korkuluk, Korku Saçıyor

İlçemiz E-90 Karayolu şehir içi güzergahı orta refüjde yayaların üst geçitleri kullanması için yapılan demir korkuluklar  korku saçıyor. E-90 Karayolu’nun şehir içi bölgesinde yaya geçitlerinin yetersiz oluşu ve üst geçitlerin standartların üstünde yüksek oluşu sebebiyle vatandaşlar orta refüjde yapılan demir korkulukları açarak karşıdan karşıya geçmesi kazalara davetiye çıkarıyor. Bazen ellerinde çantalarla, bebek arabalarıyla tehlikeye meydan […]

27 Ağustos 2014 - 12:37 'de eklendi ve 459 kez görüntülendi.

İlçemiz E-90 Karayolu şehir içi güzergahı orta refüjde yayaların üst geçitleri kullanması için yapılan demir korkuluklar  korku saçıyor.

E-90 Karayolu’nun şehir içi bölgesinde yaya geçitlerinin yetersiz oluşu ve üst geçitlerin standartların üstünde yüksek oluşu sebebiyle vatandaşlar orta refüjde yapılan demir korkulukları açarak karşıdan karşıya geçmesi kazalara davetiye çıkarıyor. Bazen ellerinde çantalarla, bebek arabalarıyla tehlikeye meydan okuyan vatandaşlarımız kazalara davetiye çıkarıyorlar. Şehir içinde dört üst geçit, dört ışıklı trafik levhalarının bulunduğu  kavşaklarda yaya geçidi olmasına rağmen vatandaşların önemli bir kısmı üst geçitleri kullanmayarak demir korkulukların arasından karşıdan karşıya geçiyorlar. Canlarını hiçe sayarak karşıya geçmek isteyen vatandaşlar tehlikeye saçıyor. Endüstri Meslek Lisesi, Eski Pazaryeri Şerefiye Camii, Tuzgölü İlkokulu ve Üniversite yakınlarında bulunan üst geçitleri kullanmak yerine Demir korkuluklar arasında tehlikeye aldırmadan yoğun araç trafiğine rağmen biraz ileride olan üst geçidi kullanmayan yayalar,  kendi can güvenliğinin yanında araç sürücülerinin güvenliğini tehlikeye atıyor.

Okulların Açılması Tehlikeyi Daha da Artırır!

15 Eylülde okulların açılmasıyla kontrolsüz yaya geçişleri tehlikeyi artırmasından endişe ediliyor. Orta refüjün demir korkuluklarla kapatıldığı kısımlarda oturan vatandaşlar, okul döneminde olay daha tehlikeli bir hal aldığını söylüyorlar. Orta refüjde bulunan korkulukların zorlanarak açılan kısımlarından öğrencilerin okula geç kalmamak için ya da evlerine kestirmeden gitmek için sıklıkla kullandıklarını söyleyen  S.D. ( 67 ) isimli bir vatandaş “Aksaray istikametinden gelen araçlar daha çok tehlike saçıyor. Çünkü Karamollauşağı caddesine kadar araçları durduran  trafik lambası ve kavşak yok. Hızla seyreden araçlar yola ani çıkan yaya ve öğrenci için tehlike” dedi   Yetkilileri okulların açılmansa kısa süre kalması sebebiyle konu hakkında tedbir almaya çağırıyorlar. Üzücü kazalara engel olmak için gerekli tedbirlerin alınmasını istiyorlar.

Üst Geçidin Yüksekliğinden Şikayetçiler

Üst geçidi kullanmak yerine orta refüjdeki korkuluktan geçen yayalar ise üst geçidin yüksek olduğu gerekçesi ile bu şekilde bir yola başvurduklarını söylüyorlar. Üst geçidin kısa olması halinde buradan geçeceklerini söyleyen yayalar, korkulukların arasından bu şekilde yine geçeceklerini yinelediler. Öte yandan Üst geçitlerin yapımı sırasında ve yapılmasından sonra üst geçitlerin standartların üzerinde yüksek olduğu iddialarını yerel basın olarak uyarmalarımıza rağmen herhangi bir açıklama yapılmamış, yeni bir düzenlemeye gidilmemişti. Üst geçitlerle ilgili yapılacaklar merakla bekleniyor.

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER