Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Saadet’in Gençlik Kolları İsrail’i Kınadı

Saadet Partisi Şereflikoçhisar İlçe Gençlik kolları gazetemize yaptığı basın açıklamasında İsrail’in Gazzeye yaptığı zulmü kınadı. Gençlik Kolları Başkanı Arslan’ın gazetemize yaptığı açıklamada Arslan şöyle dedi; İsrail askerleri tarafından, Gazze’ye yapılan saldırı neticesinde şehit olan Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bir Perşembe gecesi başlayan kara harekatı ile birlikte denizden ve havadan sürdürülen Gazze […]

13 Ağustos 2014 - 22:12 'de eklendi ve 424 kez görüntülendi.

6 (2)

Saadet Partisi Şereflikoçhisar İlçe Gençlik kolları gazetemize yaptığı basın açıklamasında İsrail’in Gazzeye yaptığı zulmü kınadı.

Gençlik Kolları Başkanı Arslan’ın gazetemize yaptığı açıklamada Arslan şöyle dedi; İsrail askerleri tarafından, Gazze’ye yapılan saldırı neticesinde şehit olan Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bir Perşembe gecesi başlayan kara harekatı ile birlikte denizden ve havadan sürdürülen Gazze bombardımanı 3. boyuta da ulaşmış oldu.Irkçı emperyalizmin kurumsal hali olan İsrail’in soykırım olarak tanımlanabilecek katliamı tüm insanlığın gözü önünde devam etmektedir. Terörü “devlet politikası” haline getiren İsrail gibi ülkelerin varlığı dünya barışını zedeleyen en önemli olgulardan birisidir. Terörizmin nasıl yapılacağı konusunda uzman olan İsrail, son zamanlarda aralıksız bir şekilde, daha önce de defalarca yaptığı gibi, Müslümanların kutsal saydığı günlerde Gazze’ye teröristçe saldırmıştır. Sivil, masum, çocuk, kadın ayrımı yapmadan Gazze’ye yapılan bu saldırının hiçbir makul açıklaması olamaz. Kim tarafından ve nasıl öldürüldüğü belli olmayan 3 yahudi bahane edilerek günlerdir ağır bombardıman altında tutulan Gazze’ye terörist İsrail devleti tarafından acımasız saldırılar düzenlenmektedir.

Dünyanın gözü önünde devam eden bu soykırım karşısında “endişe ile izleme” ve “kınama” dışında bir şey yapmaktan aciz bir dünya kamuoyuyla karşı karşıyayız. İsrail’in kurulduğu günden bu yana hiçbir kararını tanımadığı Birleşmiş Milletler ve diğer uluslar arası kuruluşlar da adeta tiyatro izler gibi katliamı izlemektedirler. Müslüman devletlerin idarecileri ise tam bir duyarsızlık abidesi resmi vermektedirler.Çoğu İslam devletlerinin idarecileri maalesef “pasif kınayıcı” kimliğinin ötesine geçememektedirler. Çözümün İslam Birliği olduğu gerçeğini kamufle ederek yine gözünü Birleşmiş Milletler’e çeviren idarecilerin bu kanayan yaraya merhem olmaları beklenemez.İslam Ülkelerinin yetkili makamları da artık “olayları endişe ile izleme” boyutundan; İsrail’e fiili yaptırım uygulama safhasına geçmelidirler. Filistin Davası’nın son hamisi rahmetli Erbakan Hocamız’ın ifadesiyle “İsrail ancak güçten, kaba kuvvetten anlar. Başbakanımız’ın da feryat ettiği gibi “Neredesin ey İslam dünyası” çağrısı tam da bugün yine tekrarlanmalıdır. Ancak bu feryat “İslam Birliği” için kalıcı ve zaruri adımları attıktan sonra dile getirilmelidir. Bu feryat İsrail’in bölgesel güvenliğini sağlamak için topraklarımıza konuşlandırılan patriotları söküp attıktan, Kürecik ve İncirlik üslerini kapattıktan sonra dile getirilmelidir.

Muhterem kardeşlerim;

Filistin bize ecdadımızın mirasıdır. Filistin müslümanların ilk kıblegahının olduğu yerdir. Filistin bizlere Selahaddin Eyyubi’nin ve Sultan Abdülhamit Han’ın emanetidir. Buraya sahip çıkmak kendi topraklarımıza sahip çıkmakla eştir. Halkımızın kalplerinde her zaman bu böyle yer etmiştir. Bizler Saadet Partililer olarak yıllardır siyonizmin hedeflerinden ve tuzaklarından bahsediyoruz. Merhum Liderimiz, Erbakan Hocamız siyasi hayatı boyunca ırkçı emperyalizmle mücadele etmiştir.

Yahudiler devletleşebilmek için yeryüzünde 2 büyük Dünya Savaşı çıkarmışlardır ve 2. Dünya Savaşı’ndan sonra 1948 yılında İsrail Devleti kurulmuştur. Bu devlet Ortadoğu da kurulmuş “korsan bir devlet” tir. Kurulduğundan beri de Ortadoğu topraklarında huzur kalmamıştır. “Milletimiz yeryüzünde barışın teminatıdır. Barışa kast eden bütün örgütlerin ve terörü besleyen, uygulayan tüm devletlerin karşısındayız. Yeryüzünde Müslümanlar var oldukça Filistin Davası da var olacaktır. Zulüm hiçbir zaman payidar kalamaz. Mazlumların yumruğu zulmün ve zorbalığın tepesinde patlayacaktır. Mazlumlar ayağa kalktığında hepiniz diz çökeceksiniz.”

Bu vesile ile Şehit edilen Gazze li kardeşlerimize Allah’tan rahmet ve tüm İslam Dünyası’na başsağlığı dilerken Rabbimiz’den tüm Müslümanlara ve onların idarecilerine “şuur” nasip etmesini diliyoruz. Korsan ve terörist devlet İsrail’i kınıyoruz.

Hamas’a ve mücahitlerimize selam olsun. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır. Saadet Partisi Şereflikoçhisar Gençlik Kolları Başkanı Fevzi Arslan.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER