Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Ünsal: CHP Kurultaydan güçlenerek çıkar

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra ana muhalefet Partisinde sular durulmuyor. Parti içi muhalefetin yoğun eleştirileri sonuç verdi. CHP’de seçimli kurultay 5-6 Eylül’de gerçekleştirilecek. CHP Şereflikoçhisar İlçe başkanı Celal Ünsal’a partisindeki son gelişmeleri sorduk. Başkan Ünsal, kurultayların demokrasilerin bir sonucu olduğunu söyledi. İşte Celal Ünsal’ın sorularımıza verdiği cevaplar. Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını değerlendirir misiniz? -Cumhurbaşkanlığı sonuçları ile ilgili konuşmak […]

20 Ağustos 2014 - 15:31 'de eklendi ve 410 kez görüntülendi.

10617630_10152620504241445_1818547869_n

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra ana muhalefet Partisinde sular durulmuyor. Parti içi muhalefetin yoğun eleştirileri sonuç verdi. CHP’de seçimli kurultay 5-6 Eylül’de gerçekleştirilecek.

CHP Şereflikoçhisar İlçe başkanı Celal Ünsal’a partisindeki son gelişmeleri sorduk. Başkan Ünsal, kurultayların demokrasilerin bir sonucu olduğunu söyledi. İşte Celal Ünsal’ın sorularımıza verdiği cevaplar.

Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını değerlendirir misiniz?

-Cumhurbaşkanlığı sonuçları ile ilgili konuşmak istemiyorum. Şu saatten sonra seçim sonuçları üzerinden birilerini suçlamak kırgınlık ve üzüntüden başka hiç kimseye bir fayda sağlamaz.

Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları ile kurultay kararı arasında bir ilişki var mı?

-Cumhurbaşkanlığı Adayımız Ekmeleddin İhsanoğlu iyi bir tercih olabilir; ancak aday belirleme sürecinde CHP’nin demokratik teamüllerine uygun hareket edilmemiştir. Cumhurbaşkanı Adayı sayın Ekmeleddin İhsanoğlu ismi yetkili kurullardan konuşulmadan , paylaşılmadan  belirlendi. Burada Genel Başkanımızın kendi yetkisini kullandı. Risk aldı. CHP Ekmeledddin İhsanoğluna gerekli desteği vermiştir.  Cumhurbaşkanı  Seçim sonuçları sonrasında partimiz içinden kurultay sesleri yükseldi. Parti içi muhalefet demokratik bir hak olarak kurultay istedi.  Bizim Partimiz Emir komuta zinciri ile yönetilmez. Kurultay isteyen partililerimiz demokratik bir hakkın kullandıklarına inanıyoruz. Kurultay isteyen her bir üyemize teşekkür ederiz.  Kurultay  isteğini olumlu karşılayan ve eylül ayının ilk haftası kurultay kararı alan  Genel Başkanımız sayın Kılıçtaroğlu’na  bu olgun davranışı sebebiyle teşekkür ederiz. Cumhuriyet Halk Partisi Kurultaydan güçlenerek çıkar

CHP Şereflikoçhisar teşkilatı olarak sizin tercihiniz kimden yana olacak, bu süreçte genel merkezden bir öneri ya da baskı geldi mi?

Şereflikoçhisar Cumhuriyet Halk Partisi ilçe teşkilatının tek kurultay delegesi  benim. Benim de kurultayla ilgili tavrım net olarak şudur; ilçe teşkilatımla yapacağım istişare sonucu ve Ankara il teşkilatının istişaresi sonucu kararımızı vereceğiz. Bu karar teşkilatımın kararı olup, kişisel bir tercih olmayacak. Sorunuzun diğer kısmı için de, bugüne kadar ve bu süreçte genel merkez tarafından bir baskı ve dayatma olmamıştır. Delegeler kendi hür iradesine göre hareket edecektir.

 5,6 Eylül CHP Seçimli Kurultayında ayrılıklar yaşanabilir mi?

-CHP’de kavgalı kurultay görüntülerine rağmen , kırılma, bölünme olmayacaktır.  CHP’de sonunlar kurultaylarda çözülür. Genel Başkanlık için yarışan tüm adaylar olarak Cumhuriyet Halk Partisini daha ileri götürmek için kucaklayıcı bir görüntü çizecektir. Partimizde toplumun her kesiminden temsilciler ve gruplar var. Çeşitli konularda farklı düşünceler olabilir. Bu farklılıklar bizim zenginliğimizdir. Partimiz için çalışan, tabandan gelen, partisi ve ülkesini seven her kese kucak açan bir dünya görüşü vardır.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER