Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

8 Ayda 34 Milyon Kredi Verdi

  İlçemiz yerel gazetecilerinin bu haftaki ziyaretinde Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mithat Eraslan yer aldı. Eraslan “Kooperatifimiz 30 Ağustos tarihi itibariyle bu sene 34 Milyon 500 Bin TL. kredi vermiştir” dedi. İlçemiz yerel gazetecilerinin bu haftaki ziyaretinde Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mithat Eraslan yer aldı. Eraslan “Kooperatifimiz 30 Ağustos tarihi itibariyle bu sene 34 Milyon […]

10 Eylül 2014 - 13:38 'de eklendi ve 319 kez görüntülendi.

 

İlçemiz yerel gazetecilerinin bu haftaki ziyaretinde Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mithat Eraslan yer aldı. Eraslan “Kooperatifimiz 30 Ağustos tarihi itibariyle bu sene 34 Milyon 500 Bin TL. kredi vermiştir” dedi.

İlçemiz yerel gazetecilerinin bu haftaki ziyaretinde Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mithat Eraslan yer aldı. Eraslan “Kooperatifimiz 30 Ağustos tarihi itibariyle bu sene 34 Milyon 500 Bin TL. kredi vermiştir” dedi.

İlçemiz yerel gazete muhabirlerinin ziyaret ettiği Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mithat Eraslan’a kooperatif ve Şereflikoçhisar’ın durumu hakkında yöneltilen sorulara şu şekilde yanıt verdi; Kooperatifimiz 30 Ağustos tarihi itibariyle bu sene 34 Milyon 500 Bin Tl. kredi vermiştir, esnaf ve banka arasında kefil görevinde bulunan kooperatifimizde 545 aktif üyemiz mevcuttur, ülke genelinde en yüksek kredi veren kooperatifler arasında yer almaktayız, kredi kullanıp ödemeyen ortağımız yok denecek kadar azdır” dedi.

800 ortağının bulunduğunu ve Kooperatif sayesinde bir çok Şereflikoçhisarlı vatandaşın kendi işinin patronu olduğuna değinen Eraslan “Ülke ortalamasına göre başarı listesinin üst sıralarında yer alan Şereflikoçhisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi kullandırttığı krediler sayesinde bir çok vatandaşı mal sahibi yaptı. Kooperatifimizde bu zamana kadar en az 100 şoför arkadaşımız kendi araçlarını alarak mal sahibi olmuştur” dedi.

ilçe hakkındaki görüş ve düşüncelerini sıralayan Mithat Eraslan, “Şereflikoçhisar Büyükşehir Belediyesine bağlanması ile bir geçiş dönemi içerisinde. İlçenin geleceğini iyi olarak görüyorum en büyük sıkıntılarımızın başında yer alan doğalgaz ve Organize Sanayi Bölgesinin bir an önce hayata geçirilmesi ilçemiz adına büyük bir adım olacak ve yatırım gelmeye başlayacaktır. İlçemizde sadece yaz ayının beklenmesi olmuyor. yaz sezonu bu yıl ilçemizde beklenenin altında geçti. inşaat sektöründe bir canlılık var. İnşaat sektörü ile bir hareketlilik oluyor ilçemizde. ama bu yeterli değil, değişik sektörlerin ilçemize gelmesi ile hem iş istihdamı hem de canlılık sağlanması gerekiyor. buda Doğalgaz ve Organize sanayi bölgesi ile inşallah olur” şeklinde konuştu.

Yaklaşık bir saatten fazla süren birliktelik birlikte çekinilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER