Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Başkan “Vatandaşın Muhatabı Biziz”

Pazartesi akşamı aile piknik parkında gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya gelen belediye başkanı Ferda Polat, belediyenin yürüttüğü faaliyetleri ve gazetecilerin tüm sorularını yanıtladı. Pazartesi akşamı aile piknik parkında gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya gelen belediye başkanı Ferda Polat, belediyenin yürüttüğü faaliyetleri ve gazetecilerin tüm sorularını yanıtladı. Belediye hizmetleri hakkında genel bir değerlendirmede bulunan başkan Polat, […]

17 Eylül 2014 - 12:21 'de eklendi ve 434 kez görüntülendi.

Pazartesi akşamı aile piknik parkında gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya gelen belediye başkanı Ferda Polat, belediyenin yürüttüğü faaliyetleri ve gazetecilerin tüm sorularını yanıtladı.

Pazartesi akşamı aile piknik parkında gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya gelen belediye başkanı Ferda Polat, belediyenin yürüttüğü faaliyetleri ve gazetecilerin tüm sorularını yanıtladı.

Belediye hizmetleri hakkında genel bir değerlendirmede bulunan başkan Polat, belediyenin bazı birimlerinin büyükşehre bağlandığını, belediyeye gelen vatandaşlara kesinlikle -Bu konu bizi ilgilendirmiyor bana ne- denilmediğini belirterek “hangi konu olursa olsun şahsım ve belediye olarak tüm konularla ilgilendik ve ilgilenmeye devam edeceğiz” dedi.

Su fiyatları konusuna değinen Ferda Polat; “ilçemizde suyun m3 fiyat daha önce 1,60 TL idi. şuan içinde aynı fiyat. Sayaçlar ücretsiz olarak değişti. Değişmeden önceki sarf edilen su vardı. bu göz önünde bulundurulmuyordu. bu bizim sorunumuz değil, deme lüksümüz yok. Şereflikoçhisar’ın merkezinin de büyük şehrin sorunları da benim. Kimin ne sorunu varsa şahsım ve belediye olarak ilgilenmeye hazırız. 1 lira okuma ücreti yansıtılıyor. Büyük şehre geçince arıtmadan şebekeye kadar gelen hattın bakım ücreti 1,5 lira idi 2,5 tl oldu. 4 ay su sayacı okunmadı. 4 ayda 10 lira aylık bakım ücreti 1 lirada okuma ücreti olarak yansıtılınca 11 lira faturalarda göründü bu da yanlış anlaşıldı. Bundan sonra en fazla iki ayda; rutin olarak ayda bir sayaçlar okunacak” dedi.

Son günlerde ilçe kamuoyunda sıkça konuşulan ve şikayetlere sebep olan içme suyundaki koku ve renk değişikliği ile ilgili soruya ise herhangi bir sorun yok diyen Polat, yağmur yağışı olmadığından güneşinde baraja direk yansımasından dolayı suda bir değişiklik görünüyor. arıtma tesisinin günlük 7,500 Lira gideri var. Burada her gün su tahlili, analizi mühendisler tarafından yapılıyor” dedi.

Emniyet kavşağına araç alt geçidi yapılacak

Alt geçitle ilgili soruya ise; Uzun zamandır uğraş verdiği belirten belediye başkanı Ferda Polat; “Emniyet kavşağına araçların ve yayaların geçebileceği alt geçit yapacağız. Projemiz hazır. Şuan eski ofis arazisinde kamulaştırma söz konusu. Kamulaştırma olacak ve biz ödeme yaparak araç, yaya alt geçidini faaliyete geçireceğiz” dedi.

İmar değişikliği için Büyükşehir’e önerge verildi

Şehir içi imarı konusunda Büyükşehir’e önerge verdik. 1/1000’lik olan imar planının, 1/5000’liğe çıkartılması için. Büyükşehir Meclisinden geçtiği taktirde bunu uygulamaya koyacağız dedi.

Öte yandan yeni sanayi sitesi yanında bulunan tır parkının belediye ye geçtiğini ve bu yıl kurban pazarının burası olacağını belirten başkan Polat “kurban pazarını tır parkının içinde yapacağız. Daha sonra da belediye olarak burayı biz işleteceğiz. içerisinin tamamen asfaltlamasını yapıp, kamera, ışıklandır ve gece servisi imkanı sağlayarak faaliyete geçireceğiz ve nakliyeci arkadaşlarımızı sıkıntıdan kurtaracağız” dedi

 

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER