Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Daha Kaç Can Yanacak? Aydınlatma istiyoruz, Çözüm istiyoruz!

  İlçemiz E-90 karayolu can yakmaya devam ediyor. Ölüm yolu olarak anılmaya başlanan E-90 kara yolu bir hafta içerisinde 3 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Geçtiğimiz hafta pazar günü bir polis ve vatandaşın karşıdan karşıya geçerken hayatını kaybetmesi olayından acısın korurken, geçtiğimiz hafta perşembe günü yine aynı yerde bir yayaya araba çarpması sonrasında yaşamını yitirmesi […]

17 Eylül 2014 - 12:23 'de eklendi ve 461 kez görüntülendi.

 

İlçemiz E-90 karayolu can yakmaya devam ediyor. Ölüm yolu olarak anılmaya başlanan E-90 kara yolu bir hafta içerisinde 3 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Geçtiğimiz hafta pazar günü bir polis ve vatandaşın karşıdan karşıya geçerken hayatını kaybetmesi olayından acısın korurken, geçtiğimiz hafta perşembe günü yine aynı yerde bir yayaya araba çarpması sonrasında yaşamını yitirmesi vatandaşı ayağa kaldırdı.

iddialara göre Terminal kavşağı yakınlarında meydana gelen kazada, karşıdan karşıya geçmek isteyen G.Ö isimli kişiye, Ankara istikametinden Aksaray istikametine gitmekte olan araç çarptı. Araç sürücü A.U  havanın yağışlı olması ve E-90 karayolunun karanlık olması nedeni ile yayayı  geç fark etmesi sonucu yayaya çarptı. Çarpma sonrasında yola savrulan G.Ö, olay yerine gelen 112 ekipleri tarafından devlet hastanesine kaldırıldı.

Vücudunun bir çok yerinde kırıkların olduğu iddia edilen yaralının, devlet hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı, kaza ile ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Halk Tepkili. Aydınlatma yapılsın, Trafik Lambaları Çoğaltılsın

Son bir hafta içerisinde E-90 karayolunda karşıdan karşıya geçmek isterken elim kazalar sonucu yaşamını yitiren üç kişinin ölümü vatandaşı tedirgin etti. E-90 karayolunun altında kalan mahallelerdeki vatandaşlar son bir hafta içersindeki ölümlü sonrasında gösterdikleri tepki de “okullar açıldı. çocuklarımızı okula gönderirken yoldan karşıya nasıl geçecekler diye sürekli korku içerisindeyiz. trafik lambalarının da çözüm olduğu kanaatinde değiliz. bazı yerlerde şehir içinde hız limiti göstergeleri, yol ortasında hafif kasisler var yavaşlatmak için ama bizim ilçemizde yok. Korku dolu günler yaşıyoruz. yarın bir gün bir yakınımızın, evladımızın ölüm haberi gelir diye sürekli korkuyla yaşamak istemiyoruz. Bu E-90 karayolunda kimler sorumlu ise biran önce çözüm yolu bulsun” diyerek sitem dolu cümleler sarf etiler.

Ferda Polat; Enerjisa ile Karayolları arasında köprü vazifesi kurduk

E-90 karayolunun Konya bölge müdürlüğüne bağlı olması, elektriğin ise Enerjisa kontrolünde olması hasebiyle belediyemizin burada bir yaptırımı olmuyor diyen Belediye başkanı Ferda Polat; “tabi ki, bizim değil beni ilgilendirmiyor demiyorum, diyemem de. Biz elimizi uzatmayınca iş yarım kaldı. Geçtiğimiz günlerde karayolları ve Enerjisa yetkilileri ile görüştüm. Önümüzdeki günlerde E-90 karayolunun aydınlatması yapılacak. Belediye olarak bizde aydınlatmanın yapılmasını bekliyorduk. Enerjisa oradaki orta refüjü 70 cm kazarak hat döşeyecek. bizde bu işlemden sonra orada ağaçlandırma yeşillendirme çalışmaları yapacağız. ama aydınlatma yapılmadığı için  biz yeşillendirme yapamamıştık. Biz konuya elimizi uzattık ve aydınlatma önümüzdeki günlerde yapılacak.

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER