Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

“Enerjimizi, Organize Sanayi ve Tren Yolu İçin Harcamalıyız”

İlçemiz gazetecileri bu hafta  Kaymakam Erol Karaömeroğlu’nun konuğu oldular. Erol Karaömeroğlu ile yapılan görüşmede “Organize Sanayi bölgesi ve Tren yolu konuları” ön plana çıktı. İlçemiz gazetecileri bu hafta Kaymakam Erol Karaömeroğlu’nun konuğu oldular. Erol Karaömeroğlu ile yapılan görüşmede “Organize Sanayi bölgesi ve Tren yolu konuları” görüşüldü. İlçemiz yerel gazete muhabirlerinin cuma günü ziyaret ettiği İlçemiz […]

17 Eylül 2014 - 12:17 'de eklendi ve 385 kez görüntülendi.

İlçemiz gazetecileri bu hafta  Kaymakam Erol Karaömeroğlu’nun konuğu oldular. Erol Karaömeroğlu ile yapılan görüşmede “Organize Sanayi bölgesi ve Tren yolu konuları” ön plana çıktı.

İlçemiz gazetecileri bu hafta Kaymakam Erol Karaömeroğlu’nun konuğu oldular. Erol Karaömeroğlu ile yapılan görüşmede “Organize Sanayi bölgesi ve Tren yolu konuları” görüşüldü.

İlçemiz yerel gazete muhabirlerinin cuma günü ziyaret ettiği İlçemiz Kaymakamı Erol Karaömeroğlu ile Şereflikoçhisar’a geleceği için  yapılması gereken projeler ve çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Kaymakam Erol Karaömeroğlu, Şereflikoçhisar’ın potansiyel gücünü harekete geçirilmesi gerektiğini, bunun için iki acil  konunun çözülmesi gerektiğini belirterek, bunlardan biri tren yoludur. Şereflikoçhisar tuz, maden ve tarım ürünleri sebebiyle büyük bir nakliye gücüne sahip. Saydığımız ürünlerin Türkiye ve dünya ile rekabet edebilmesi için en ucuz taşımacılık olan tren yoluna ihtiyaç vardır.  Bu konu ile ilgili olarak fizibilite çalışması yaptıracağını belirterek “Bu çalışmayı Belediye Başkanı, Ticaret Odası Başkanı ile birlikte bir üniversiteye giderek görüşeceğiz ve tren yolu raporu fizibilite çalışması yaptıracağız” dedi.

Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili Erol Karaömeroğlu “Organize Sanayi Bölgesi gerçekleşmesiyle yatırımcıların ilçemize gelmesi sağlanacak. Alt yapısı tam, doğalgaz bağlantısı olan Organize Sanayi Bölgeleri yatırımcı için olmaz sa olmazdır. Böylece Şereflikoçhisar’da iş sahası ve üretim artar istihdam meydana getirmiş oluruz. Bu konu Şereflikoçhisar için hayati bir öneme sahip. Enerjimizi Tren yolu ve Organize sanayi bölgesi için harcayacağız. Bu çalışmaları yaparken hep beraber hareket edeceğiz. Kent konseyi devam etse, ayda bir kere bir araya gelsek çok güzel şeyler ortaya çıkacaktır” dedi.

Şereflikoçhisar’ın Eğitim alanında da önemli bir potansiyele sahip diyen Karaömeroğlu, “Fen Lisesi’ni ilçemize kazandırdık. Fen Lisesi kaliteli ilçelerde olur. Bizim İlçemiz de kaliteli bir ilçe ve Fen lisesi ilçemiz için  isabetli bir karar oldu” diyen Kaymakam Erol Karaömeroğlu, “Kısa sürede yapılacak olan işlerin haricinde büyük projeleri iki yıl içerisinde tamamlamak bile zor. Bunun için ilçemize zaman tanımak lazım” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Karaömeroğlu, gazete muhabirleri ile yaptığı genel sohbetin ardından muhabirlerle hatıra fotoğrafı çekinerek birlikteliği sonlandırdı.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER