Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Eylül Ayı Belediye Meclis Toplantısı Dün Yapıldı

Meclisin geçtiğimiz ay tatil olması ile birlikte dün gerçekleştirilen Eylül ayı belediye meclis toplantısında gündemde olan 1 maddenin yanı sıra, diğer gündem dışı maddeler görüşüldü.          Meclisin geçtiğimiz ay tatil olması ile birlikte dün gerçekleştirilen Eylül ayı belediye meclis toplantısında gündemde olan 1 maddenin yanı sıra, diğer gündem dışı maddeler görüşüldü. Eski belediye binası toplantı […]

04 Eylül 2014 - 9:56 'de eklendi ve 299 kez görüntülendi.

Meclisin geçtiğimiz ay tatil olması ile birlikte dün gerçekleştirilen Eylül ayı belediye meclis toplantısında gündemde olan 1 maddenin yanı sıra, diğer gündem dışı maddeler görüşüldü.

         Meclisin geçtiğimiz ay tatil olması ile birlikte dün gerçekleştirilen Eylül ayı belediye meclis toplantısında gündemde olan 1 maddenin yanı sıra, diğer gündem dışı maddeler görüşüldü.

Eski belediye binası toplantı salonunda dün saat 18:00’da gerçekleştirilen eylül ayı belediye meclis toplantısında 2464 sayılı yasaya tabi belediye gelirlerinin 2015 yılı için belirlenmesi görüşüldü.

Başkan Polat’ın sunduğu 2013 yılında 2014 yılı içi alınan kararın aynen sunulması talebi oy birliği ile kabul edildi.

Gündem dışı alınan bir diğer maddede ise, bir firma tarafından ilçenin Sanayi Mahallesi Metin Şanal Bulvarı, Ankara Caddesi üzerine ve Yeşiloava Mahallesi MYO yakınlarına ATM cihazı kurulması talebi, Başkan Ferda Polat’ın encümene sevki, fiyatın belirlenmesi ve taleplilerine şeklinde görüşülmesini oylamaya sundu ve oy birliği ile kabul edildi.

Daha Sonra MHP Grubu tarafından sunulan önergeler okundu. MHP Grubu tarafından sunulan önergede, İlçede kaçak yapılaşmaya dair önlem alınması için komisyon kurulması, yarım kalan imar planının ele alınarak devam etmesi, İl Özel İdaresi tarafından daha önce yürütülürken belediye bünyesine geçmesi ile yarım kalan konuların ele alınması, Hirfanlı barajı alanında imar düzenlemesi yapılarak yapılaşmanın sağlanması ve turizme açılması konusunda sunulan önergeler görüşüldü.

MHP Meclis Üyesi Halil Şahan, imarla ilgili bazı konularda bilgi aktarırken, Şereflikoçhisar’da yapılaşmanın kötü gittiğini, yeni yapılan binalarla diğer binalar arasında mesafenin 4 metre kaldığını, bu yerlerde yangınla karşılaşılması halinde büyük sıkıntıların olacağını değinen Şahan “Bundan sonra İmarla ilgili konularda kuralsızlık olurda görevinizi yerine getirmezseniz suç duyurusunda bulunacağım” demesi üzerine Başkan Ferda Polat’ta böyle bir durum karşısında bende senin yanında olurum diyerek karşılık verdi.

Meclis yaklaşık 1,5 saat sür sonra sona erdi ve meclis sonrası Ferda Polat, Meclis üyelerine, “TBB tarafından aldığı Belediye Meclis Üyesi kartını” takdim etti ve birliktelik sona erdi.

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER