Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

İmam Hatip Kontenjanları Tamamen Doldu

  İmam Hatip Lisesi yeni sistemle birlikte kontenjanlar tamamen doldu. 28 Şubat döneminde hedef tahtasına oturtulan ve sayıları her geçen gün azaltılan İmam Hatip Liseleri yeniden yükselişe geçti. 28 şubatta kapatılamayan fakat öğrenci yokluğundan kapanma noktasına gelen İmam Hatip lisesi katsayının da kalkmasıyla birlikte son yıllarda en çok öğrenci alan okullar arasında yer aldı. İlçemiz İmam […]

10 Eylül 2014 - 12:33 'de eklendi ve 344 kez görüntülendi.

 

İmam Hatip Lisesi yeni sistemle birlikte kontenjanlar tamamen doldu. 28 Şubat döneminde hedef tahtasına oturtulan ve sayıları her geçen gün azaltılan İmam Hatip Liseleri yeniden yükselişe geçti.

28 şubatta kapatılamayan fakat öğrenci yokluğundan kapanma noktasına gelen İmam Hatip lisesi katsayının da kalkmasıyla birlikte son yıllarda en çok öğrenci alan okullar arasında yer aldı. İlçemiz İmam Hatip Lisesi kontenjanlarını şuan tamamen doldurmuş hatta kontenjan fazlasının bile olduğu öğrenilirken, Konuyla ilgili görüştüğümüz İmam Hatip Lisesi müdürü Baki Kılıç, Bu sene okulumuza 100 kişilik bir kontenjan açtık. Şuan itibari ile okulumuza kayıt olan 130 öğrenci var. Katsayının kalkmasıyla birlikte en çok tercih edilen okullar arasındayız. Yeni yapılan okulumuzun ise seneye tamamen bitmesini bekliyoruz. Okulumuzda spor salonu ve camimiz’ de olacak. Bu vesile ile birlikte 2014-2015 eğitim öğretim yılında tüm öğrencilerimize başarılar dilerim’ dedi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER