Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Mini Mini 1’ler ve Orta 1’ler Ders başı Yaptı

Geçtiğimiz yıllarda ilkokul birinci sınıfa yeni başlayan minik öğrencilerin okula uyumun için bir hafta önce okula başlatan uygulamadan olumlu  sonuçlar alınınca bu yıl Orta birinci sınıfları da kapsayacak şekilde genişletildi. Bu yıl İlkokula başlayacak öğrencilerle birlikte orta okula başlayan birinci sınıf öğrencileri Pazartesi günü okula başladılar. 2006-2007 eğitim öğretim yılından bu yana ilkokul birinci sınıfa […]

10 Eylül 2014 - 13:36 'de eklendi ve 435 kez görüntülendi.

Geçtiğimiz yıllarda ilkokul birinci sınıfa yeni başlayan minik öğrencilerin okula uyumun için bir hafta önce okula başlatan uygulamadan olumlu  sonuçlar alınınca bu yıl Orta birinci sınıfları da kapsayacak şekilde genişletildi.

Bu yıl İlkokula başlayacak öğrencilerle birlikte orta okula başlayan birinci sınıf öğrencileri Pazartesi günü okula başladılar. 2006-2007 eğitim öğretim yılından bu yana ilkokul birinci sınıfa başlayan minikleri okula uyum için uygulanan bir hafta önce okula başlatan Milli Eğitim Bakanlığı, uygulamayı ilk defa ortaokula başlayacak olan öğrenciler de okula bir hafta erken başlatıldı.  Geçtiğimiz yıllarda olumlu sonuçlar alınan uygulamadan veliler de öğretmenler de memnun. Konu hakkında görüşünü aldığımız rehber öğretmenler, uygulamadan veliler ve öğretmenlerin memnun olduklarını ifade ettiler. Çocukların daha sakin bir ortamda kendi yaşıtları ile okula başladıkları için okul fobisi yaşanmıyor. Ayrıca öğretmenlerine, arkadaşlarına ve sınıfına uyumları kolay oluyor. Okulu daha iyi tanıma fırsatı buluyorlar dedi.

Konu hakkında görüştüğümüz İmam Hatip Orta Okul Müdürü Yusuf Düğer’ Uyum seminerini verimli buluyorum. Bu uygulamaya 1. sınıf devamında ise 5. sınıfı dahil ettiler. Olumlu bir uygulama öğrenciler bu çerçevede öğretmenlerini idarecilerini okulun fiziki imkanlarını öğretmenler eşliğinde dolaşarak okula uyum sağlamaları amaç edilmiştir. Bu çerçevede okulumuz sabah saatlerinde öğrencilerle beraber velilerde gelerek bu heyecanı yaşamışlardır öğrenciler yeni sınıflarında Şereflikoçhisar’ın bir çok okullarından gelen arkadaşlarıyla kaynaşarak eğitim faaliyetlerine başlamışlardır. Okulumuzun kontenjanları tamamen dolmuş durumda. Bu duyguyla birlikte yeni gelen öğrencilerimize hoş geldin diyor yeni öğretim yılında tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum’ Dedi.

Lise birinci Sınıflar da bir hafta önce Başladılar

Milli Eğitim Bakanlığı bu uygulamayı liseliler için de pilot illerde hayata geçiriyor. Bu iller arasında Ankara’da bulunuyor. Ülke genelinde 40 il ve 82 lise arasında ilçemiz okulları bulunmuyor. Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi olarak tüm örgencilerimize başarılı bir yıl olmasını temenni ederiz.

 

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER