Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Şerelikoçisar OSB İle İlgili Son Yapılan İşlemler

Belediye Başkanı Ferda Polat ilçemiz Organize sanayi bölgesi ile ilgili son olarak yapılan ve gelinen aşamalara, düzenlediği basın toplantısında değindi. Madde madde organize sanayi bölgesi ile ilgili bilgi veren Belediye başkanı Ferda Polat, OSB ile ilgili kaydedilen aşamayı şu şekilde sıralandırdı – Şereflikoçhisar Organize Sanayi bölgesi Müteşebbis heyetimiz 28.05.2014 tarihinde toplanarak Yönetim Kurulu ve diğer […]

17 Eylül 2014 - 12:19 'de eklendi ve 356 kez görüntülendi.

Belediye Başkanı Ferda Polat ilçemiz Organize sanayi bölgesi ile ilgili son olarak yapılan ve gelinen aşamalara, düzenlediği basın toplantısında değindi.

Madde madde organize sanayi bölgesi ile ilgili bilgi veren Belediye başkanı Ferda Polat, OSB ile ilgili kaydedilen aşamayı şu şekilde sıralandırdı

– Şereflikoçhisar Organize Sanayi bölgesi Müteşebbis heyetimiz 28.05.2014 tarihinde toplanarak Yönetim Kurulu ve diğer organlar yenilenmiş ve bu tarih itibariyle göreve başlamıştır.

– Müteşebbis heyetimiz OSB içerisinde 2 adet mera parselinin vasıf değişikliği kararını almış , Ankara Valiliği Sanayi İl Müdürlüğü’ne vasıf değişikliği yazısı göndermiş olup , işlemler devam etmektedir . İmar Planı yapılmasından sonra vasıf değişikliği yazısı gönderilmiş olup, OSB’mize kazandırılmış olacaktır.

– Belediye Meclisimizce 260 ada 45 parsel nolu 117 hektar yüzölçümlü belediyemize ait taşınmazın OSB tüzel kişi adına devredilmesi hususunda karar alınmış olup , taşınmaz üzerindeki şerhlerin kaldırılması çalışmaları devam etmekte olup , imar planı yapımı öncesi devri yapılacaktır.

– Sanayi Bakanlığının Onaylı sınırları içerisindeki OSB’nin tamamı için DSİ görüşü ve Sondaj verilerine ait jeolojik Etüt yapılmış olup , bu kurumların olumlu görüşü alınmış , bölgemiz imar planı yapım aşamasına gelmiştir.

– 05.09.2014 tarih itibariyle Organize Sanayi Bölgemizin İmar planı yapımı için Sanayi Bakanlığımıza evraklar elden götürülerek müracaatta bulunulmuştur.Yazı ile birlikte teslim edilen evraklar incelenip , değerlendirildikten sonra bakanlığın izni ile plan yapımına başlanılacaktır.

– İmar plan yapımından sonra sorunsuz olan yaklaşık 10 hektarlık alanda 1. etap OSB uygulamasının yapılması düşünülmektedir.

– Uygulama sonucu ulaşacak yol güzergahları belirlenip , alt yapı çalışmalarına geçilmesine müteakip , parsellerimiz yatırımcıya hazır hale gelecektir dedi.

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER