Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Yeni Öğretim Yılı İlklere Sahne Oldu

2014 – 2015 Eğitim Öğretim yılı ilçemiz için ilklere sahne oldu. Bunlardan en önemli gelişme  Fen Lisesinin açılması oldu. İlçemizde sevinçle karşılanan bu gelişme sebebiyle başarılı öğrencilerimiz ilçe dışına çıkmazken; ilçemiz dışından çok sayıda başarılı öğrencimiz ilçemizde eğitimini sürdürecek. Meslek Okullarının isimleri değişti. Buna göre Endüstri ve Teknik Meslek Lisesi Şereflikoçhisar Mesleki ve Teknik Anadolu […]

17 Eylül 2014 - 11:56 'de eklendi ve 454 kez görüntülendi.

2014 – 2015 Eğitim Öğretim yılı ilçemiz için ilklere sahne oldu. Bunlardan en önemli gelişme  Fen Lisesinin açılması oldu. İlçemizde sevinçle karşılanan bu gelişme sebebiyle başarılı öğrencilerimiz ilçe dışına çıkmazken; ilçemiz dışından çok sayıda başarılı öğrencimiz ilçemizde eğitimini sürdürecek. Meslek Okullarının isimleri değişti. Buna göre Endüstri ve Teknik Meslek Lisesi Şereflikoçhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine, Ticaret Meslek Lisesi Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine, Kız Meslek Lisesi, Şehit Orhan Durukan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine, Dr. Sabiha Uzun Sağlık Meslek Lisesi Dr. Sabiha Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine dönüştürüldü. İlk defa Teog yerleştirmeleri yapıldı. Teog yerleştirmelerinde Çok sayıda Ankara merkez ortaokullarından öğrenci Meslek Lisesi kayıtları ilçemiz Mesleki ve Teknik Okullarına çıktı. Veliler kayıtlarını Anakara’ya almak için yoğun bir trafik yaşadılar.

Öğretmen Sıkıntısı Yok

2014-2015 Eğitim öğretim yılına ilçemiz öğretmen sıkıntısı yaşamayacak. İl içi ve iller arası atamalar sonrası ilçemizden ayrılan öğretmenlerin boşluğu doldurulmuş durumda. İller arası son yer değiştirmelerle ilçemize gelen öğretmenlere ek olarak ilk atama döneminde 15 öğretmen daha ilçemize gelecek olması ilçemizi rahatlattı.  Bu durumda öğretmen açığı yok.

İlköğretim Haftası Kutlanıyor

Öte yandan her yıl eğitim Öğretim yılının başladığı ilk hafta kutlanan ilköğretim haftası ilçemizde bu yıl Şehit Volkan Ortaokulunda kutlanacak. 17 Eylül Çarşamba günü  saat 10: 00’da çelenk sunma töreninden sonra Şehit Volkan Ortaokulunda İlköğretim haftası ile ilgili etkinlikler ise 10:30 da başlayacak.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER