Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

25 Hemşerimiz Hacı Oldu

Hedef tur Şereflikoçhisar ilçe temsilcisi Şah İsmail Atak kutsal beldelerden mesaj gönderdi. Atak Mesajında Üç milyonu aşkın hacı adayının günlerdir süren bekleyişi sona erip hep beraber hacı olduk dedi. Perşembe günü akşam saatlerinden itibaren hac ibadetinin en önemli rüknü olan Arafat’a çıkış başladı. ‘Hac Arafat’tır’ hadisindeki vadide, Cuma günü üç milyonu aşkın Müslüman, haccın en […]

08 Ekim 2014 - 15:48 'de eklendi ve 333 kez görüntülendi.
25 Hemşerimiz Hacı Oldu

Hedef tur Şereflikoçhisar ilçe temsilcisi Şah İsmail Atak kutsal beldelerden mesaj gönderdi. Atak Mesajında Üç milyonu aşkın hacı adayının günlerdir süren bekleyişi sona erip hep beraber hacı olduk dedi.

Perşembe günü akşam saatlerinden itibaren hac ibadetinin en önemli rüknü olan Arafat’a çıkış başladı. ‘Hac Arafat’tır’ hadisindeki vadide, Cuma günü üç milyonu aşkın Müslüman, haccın en önemli bölümünü yerine getirmek için vakfeye durdu. Haccın şartı, vakfede, arefe günü, öğle saatlerinden akşam güneş batışına kadar bir an bulunmak. Arefe günü Arafat adeta mahşer gününe döndü. Konaklama yerlerine çadırlar kuruldu, hacı adaylarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere hazırlanmış yerler elden geçirildi.

İlçemizden hedef tur ile hacca giden 25 hacı adayımızda hedef tur ilçe temsilcisi Şah İsmail atak önderliğinde Arafat’a çıkarak orada vakfeye durarak hacı oldular. İlçe temsilcisi şah İsmail atak yaptığı konuşmasında bu yıl ilçemizden 25 hacı adayımızla birlikte bir aydır kutsal topraklarda bulunmanın büyük heyecanını birlikte yaşıyoruz. Allah izin verdi Perşembe günü akşam saatlerinde otellerimizden Arafat yolculuğumuz başladı. Burada bizler çok mutlu ve rahatız haccı ekber olmanın mutluluğunu hep birlikte hacılarımızla birlikte yaşıyoruz. İnşallah gelecek yıl umre ve hac programında daha iyi bir şekilde ibadet etmeyi istiyoruz. Buradan dönüşlerimiz ekim ayının 11 de başlayacak Allah herkesi buralara nasip eylesin.  Arafata hedef tur görevli hocalarımız hacılarımıza güzel programlar hazırlayıp Arafat vakfemizi kazasız belasız vazifemizi tamamladık.   Mina’da beş vakit kalarak sünneti yerine getirip şeytan taşlamak için burada taşlarımızı toplayıp hacı adaylarımızla birlikte sabah namazı sonrası Mina’ya şeytan taşlamaya hareket ettik. Ayrıca Hedef tur hac ve umre Ankara sorumlusu Emekli il müftüsü Ahmet Lale de mesajında organizasyon hakkında bilgi verdikten sonra hac düşüncelerini şöyle dile getirdi: “Bundan 1 ay önce hacılarımızı törenle Ankara’dan törenle kutsal beldelere getirmiştik. Onlar rahmet Peygamberinin beldesin delerdi. Hacca gitmek aynı zamanda Hz. Muhammed aleyhisselamın ahlakıyla ahlaklanmayı, onun nefesiyle nefeslenmeyi beraberinde getirir. Umarız hacılarımız bu niyetlerle bu sıcak düşünceleri Türkiye’nin şirin ilçesi Şereflikoçhisar’ın  soğuk iklimlerine de götüreceklerdir. Ahlakı, dürüstlüğü, örnek Müslüman olmayı götüreceklerdir. Bizim beklentimiz bu. Umarım iyi bir organizasyon olmuştur, hacılarımız memnun kalmışlardır.”dedi.

Hedef tur Şereflikoçhisar ilçe temsilcisi Şah İsmail Atak mesajının sonunda ilçe halkımızın ve tüm İslam âleminin kurban bayramını en içten dileklerimle kutlarım diyerek mesaj verdi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER