Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Heliport Pisti Yakında Bitecek

Geçtiğimiz hafta perşembe günü ilçemize gelen İl Sağlık Müdürlüğü Hava Ambulans Operasyon Birimi Danışmanı Galip Ulu hastane yanında bulunan heliport alanını kontrol etti. Devlet hastanesinin hemen yanına yapılacak olan Heliport pisti için İl Sağlık Müdürlüğü Hava Ambulans Operasyon Birimi Danışmanı Galip Ulu, Şereflikoçhisar Devlet Hastanesini ziyaret etti. Belediye Başkan vekili Şah İsmail Atak, Hastane Başhekimi […]

08 Ekim 2014 - 15:36 'de eklendi ve 401 kez görüntülendi.
Heliport Pisti Yakında Bitecek

Geçtiğimiz hafta perşembe günü ilçemize gelen İl Sağlık Müdürlüğü Hava Ambulans Operasyon Birimi Danışmanı Galip Ulu hastane yanında bulunan heliport alanını kontrol etti.

Devlet hastanesinin hemen yanına yapılacak olan Heliport pisti için İl Sağlık Müdürlüğü Hava Ambulans Operasyon Birimi Danışmanı Galip Ulu, Şereflikoçhisar Devlet Hastanesini ziyaret etti.

Belediye Başkan vekili Şah İsmail Atak, Hastane Başhekimi ve müdürü tarafından karşılanan Ulu ile birlikte heliport pisti gezildi. Belediye tarafından zemin düzenlemesinin yapıldığı ve 40m X 40m ebatlarında belirlenen ölçü doğrultusunda pistin kısa sürede tamamlanacağını belirten İl Sağlık Müdürlüğü Hava Ambulans Operasyon Birimi Danışmanı Galip Ulu, oradaki hasta senin, benim, hepimizin hastası olabilir. Biz bu anlayışla hareket ediyoruz. Bu düşünceyle insanlık adına hareket edip, insanlık için hizmete çalışıyoruz dedi.

Belediye Başkan Vekili Şah İsmail Atak, yapılacak olan bu hizmet karşısında, biz elimizi değil vücudumuzu koymaya hazırız. Heliport hizmeti ilçemiz için çok önemli bir konu. Ancak Hava ambulansı için pistimiz olmadığı için yaklaşık 5 km. uzaklıktaki şehir satdı kullanılıyordu. Dakikaların, hatta saniyelerin önemli olduğu anlarda uzun bir zaman kaybı yaşanıyordu. Ayrıca hastanın ambulans ve hava ambulansına nakli  ayrı bir zaman kaybı idi. Artık hastanemizin hemen yanında böyle bir pistin inşa edilmesi büyük bir hizmettir. Bu konunun takipçisi olmaya ve hizmeti hızlandırmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız dedi.

Daha sonra yer belirlemesinin yapılması ile birlikte, Başkan Atak, Hastane Başhekimi ve Müdürü, İl Sağlık Müdürlüğü Hava Ambulans Operasyon Birimi Danışmanı emekli pilot Albay Galip Ulu ile birlikte Güneştepe tesislerine geçilerek öğle yemeği yenildi ve ziyaret sonlandırıldı

.heliport 222223

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER