Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Yıl Sonu Hedefimiz; 20.000 m2 Yaya Yolu ve 50.000 ton Asfalt

Başkan Polat Pazartesi günü yaptığı basın toplantısında, yıl sonuna kadar 2000. M2 yaya yolu ve 50.000 ton asfalt atılacak dedi. Yeni aboneleri şaşkına çeviren us aboneliğinde, 3 bin lira olan su abonelik bedelinin yapılan görüşmeler neticesinde 2014 sonuna kadar 80 liradan devam edeceğini duyurdu. Pazartesi günü makam odasında basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Ferda Polat, […]

18 Ekim 2014 - 12:05 'de eklendi ve 326 kez görüntülendi.
Yıl Sonu Hedefimiz; 20.000 m2 Yaya Yolu ve 50.000 ton Asfalt

Başkan Polat Pazartesi günü yaptığı basın toplantısında, yıl sonuna kadar 2000. M2 yaya yolu ve 50.000 ton asfalt atılacak dedi. Yeni aboneleri şaşkına çeviren us aboneliğinde, 3 bin lira olan su abonelik bedelinin yapılan görüşmeler neticesinde 2014 sonuna kadar 80 liradan devam edeceğini duyurdu.

Pazartesi günü makam odasında basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Ferda Polat, çeşitli konularda açıklamalarda bulundu. Yerel gazete muhabirlerinin katılımı ile makam odasında yaptığı açıklamasında başkan Polat; Şereflikoçhisar değişecek. Orta refüjlerimizde çalışmalar var. İhtiyacımız var mıydı! evet vardı. İlçemizin görüntüsünü değiştirdik. Oradan çıkan taşları da başka yerlerde değerlendiriyoruz dedi.

20 bin m2 yaya yolu yapılacak

E-90 karayolunun altında mahalleleri kapsayacak olan çalışmalarda, 20 bin m2 kaldırım yaya yolunun yapılacağını söyleyen Başkan Polat; önümüzdeki hafta inşallah bir aksilik olmaz ise asfalt çalışmalarımız başlayacak. Hava şartları elverdiği taktirde hedefimiz 40-50 bin ton asfalt atacağız dedi.

Büyükşehir belediyesi ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Ferda Polat, 1156 ton kömür ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun. kendisine çok teşekkür ediyorum dedi.

Su aboneliği 2014 sonuna kadar 80 liradan devam edecek

Su aboneliğindeki ücret konusunda vatandaşımızın serzenişi vardı diyen Belediye Başkanı Ferda Polat; Büyükşehir’de uygulanan abonelik ücreti ilçemizde de uygulanıyordu. vatandaşlarımıza bu ücret yüksek geldi ve serzenişte bulundular. ASKİ ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, su aboneliklerinin eski fiyattan yani 80 liradan 2014 yılına kadar devam etmesini sağladık. Büyükşehir abonelik ücreti 3 bin liradan başlıyor. Vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olup yıl sonuna kadar abone olmayanlar var ise abone olmalarını istiyorum. Sizler aracılığı ile bunu duyurmak istiyorum dedi.

İnşaatlar için muhakkik görevlendirildi

Gazetecilerin, İnşaatların neden durdurulduğu yönündeki sorusuna belediye başkanı Polat, MHP’li Belediye Meclis Üyeleri,  İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’ne şikayet dilekçesi gönderdiler. herhangi bir eksiklik yanlışlık var mı diye soracak olursanız hayır yoktu. Burada bizim sorumluluğumuz dahilinde bir şey yok. biz alan tespiti yaparken kanuna uygun mu değil mi diye bakarız. diğer hususlar yapı denetim tarafından incelenir. Bu süreçte bizde kimin ne eksiği varsa tamamlasın getirsin dedik. İçişleri tarafından da Kaymakamlık aracılığı ile Muhakkik görevlendirdi. Muhakkik tarafından incelemeler çalışmalar sürüyor dedi

Öte yandan açıklamasının devamında Belediye Başkanı Ferda Polat; 10 tane park yaptıklarını, bir kısmında yeşillendirme ve onarım çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Mezarlık konusuna da değinen Polat, Mezarlığın ilçe belediyesi tarafından yürütüldüğünü ve mezarlıklardan ücret alınmadığını vurgulayarak basın toplantısını sonlandırdı.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER