Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Atatürk Haftası Adına Satranç Turnuvası Düzenlendi

Atatürk Haftası nedeniyle 15-16 Kasım’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Satranç Federasyonu tarafından ilçemizde düzenlenen turnuva halkımız tarafından yoğun ilgi gördü ve heyecanlı maçlara sahne oldu. Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda düzenlenen turnuvaya ilçemizden ve ilçe dışından olmak üzere 207 sporcu katıldı. Turnuva sonucunda çeşitli kategorilerde dereceye giren 30 sporcu ödül […]

19 Kasım 2014 - 12:33 'de eklendi ve 356 kez görüntülendi.
Atatürk Haftası Adına Satranç Turnuvası Düzenlendi

Atatürk Haftası nedeniyle 15-16 Kasım’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Satranç Federasyonu tarafından ilçemizde düzenlenen turnuva halkımız tarafından yoğun ilgi gördü ve heyecanlı maçlara sahne oldu.
Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda düzenlenen turnuvaya ilçemizden ve ilçe dışından olmak üzere 207 sporcu katıldı. Turnuva sonucunda çeşitli kategorilerde dereceye giren 30 sporcu ödül aldı. Müsabakaları Baş hakemliğini Reha Erevikli’nin yaptığı Ankara Bölgesi hakemlerinden 8 hakem yönetti. Sporculara, ödül törenine katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Niyazi Düğer, Şoförler odası başkanı Mustafa Alıcı, turnuvanın sponsorları olan Koçaş Kuyumculuk adına Doğan Dağdelen, Çengel Gazetesi adına Zeynep Görgülü, Tuzgölü Haber Gazetesi adına Osman Recep Kargın ve turnuvayı yöneten hakemler ödüllerini verdiler. Turnuvaya katılan sporcuların büyük çoğunluğunun ilk turnuvası olması, öğrenme ve tecrübe kazanma adına etkili oldu. Notasyon kullanan ortaokul ve üstü diğer kategorilerdeki sporcular UKD puanlarını alabileceği öğrenildi.
Türkiye Satranç Federasyonu Şereflikoçhisar temsilcisi Doğan Dağdelen Turnuvaya katılan, izleyen, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen ve ödül töreninde yalnız bırakmayan basın temsilcilerimize, sporcularımıza, yöneticilerimiz ve halkımıza teşekkür ederiz dedi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER