Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Büyükşehir Belediye Meclisinden Hirfanlı Köylerine Müjde

Büyükşehir Meclisinde Hirfanlı Barajına kıyısı bulunan mahalleleri sevindiren bir karar oy birliği ile kabul edildi. Şereflikoçhisar’daki Hirfanlı Barajı’na kıyısı olan köylerdeki tarlaların da baraj suyuyla sulanabilmesi için çalışma yapılması kararlaştırıldı. Sulama kanallarının oluşturulması ve baraj suyunun kanallara verilmesi için araştırma ve incelenmesi kararı ne anlama geliyor? Son yıllara kadar Hirfanlı Barajından elektrik üretimi ve balıkçılık […]

26 Kasım 2014 - 11:45 'de eklendi ve 424 kez görüntülendi.
Büyükşehir Belediye Meclisinden Hirfanlı Köylerine Müjde

Büyükşehir Meclisinde Hirfanlı Barajına kıyısı bulunan mahalleleri sevindiren bir karar oy birliği ile kabul edildi. Şereflikoçhisar’daki Hirfanlı Barajı’na kıyısı olan köylerdeki tarlaların da baraj suyuyla sulanabilmesi için çalışma yapılması kararlaştırıldı.
Sulama kanallarının oluşturulması ve baraj suyunun kanallara verilmesi için araştırma ve incelenmesi kararı ne anlama geliyor?
Son yıllara kadar Hirfanlı Barajından elektrik üretimi ve balıkçılık dışında faydalanmanın yasak olduğu dönem sona erdi. Hirfanlı Barajı Elektrik üretim ömrünü tamamlamak üzere. Ankara’ya içme suyu hattından sonra Büyük Şehir Belediyesinin aldığı bu karar önce kıyısı bulunan köylerin tarımsal sulama kanalları ile üretim artışına sebep olacak. Daha sonraki yıllarda sulama kanallarının genişletilmesi gündeme gelecektir. Öte yandan Büyükşehir Belediye Meclisi aynı toplantıda Güdül leblebisinin marka değerini artırmak amacıyla, ilçedeki sektöre ilişkin ticarethanelere, destek kararı aldı.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER