Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Devlet Hastanesinde Şeker Hastalığı Tedbirleri Anlatıldı

Diyabet hastalığı deride kaşıntı, ağızda kuruluk, susuzluk olarak meydana çıkar. Bu belirtiler hastalığın 5. senesinden sonra ortaya çıkmaktadır. Açlık ve tokluk şekerlerinizi ölçtürmelisiniz. Açlık şekeri; 70-100mg Tokluk şekeri ise 200mg. Olmalıdır. İnsülin pankreas tarafından üretilen bir hormondur. Şekeri enerji haline getirmek için kullanır. Aldığımız tüm besinler bu organ tarafından şeker haline getirilip enerji olarak vücuda […]

19 Kasım 2014 - 12:40 'de eklendi ve 391 kez görüntülendi.
Devlet Hastanesinde Şeker Hastalığı Tedbirleri Anlatıldı

Diyabet hastalığı deride kaşıntı, ağızda kuruluk, susuzluk olarak meydana çıkar. Bu belirtiler hastalığın 5. senesinden sonra ortaya çıkmaktadır. Açlık ve tokluk şekerlerinizi ölçtürmelisiniz.
Açlık şekeri; 70-100mg
Tokluk şekeri ise 200mg. Olmalıdır.
İnsülin pankreas tarafından üretilen bir hormondur. Şekeri enerji haline getirmek için kullanır. Aldığımız tüm besinler bu organ tarafından şeker haline getirilip enerji olarak vücuda salgılanır.
Diyabet hastaları kesinlikle tüm tedavi yöntemlerini denemelidir. Diyabet hastalığında kontrolsüz kalındığında 5 ila 15 yıl arasında böbrekler çürümeye başlar. Hastalarımız yediklerine biraz daha dikkat ederse kontrol altına alınabilecek bir hastalıktır. Dedi
Yapılan eğitim ve bilgilendirme seminerinin ardından katılımcıların sorularını yanıtlayan Diyabet hemşiresi Fatma Ilgat Aykutlu, daha düzenli beslenmeliyiz diyerek sözlerini noktaladı.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER