Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Gününüz Kutlu Olsun, Öğretmenim

24 Kasım öğretmenler günü ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlk tören saat 13:30’da Atatürk Anıtı önüne Şereflikoçhisar Milli Eğitim Müdürü Niyazi Düğer’in çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşu ve istiklal Marşı ile son bulan tören Nizamülmülk mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde devam etti. Nizamülmülk mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki programa Şereflikoçhisar Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, Garnizon komutanı Tankçı […]

26 Kasım 2014 - 12:53 'de eklendi ve 421 kez görüntülendi.
Gününüz Kutlu Olsun, Öğretmenim

24 Kasım öğretmenler günü ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlk tören saat 13:30’da Atatürk Anıtı önüne Şereflikoçhisar Milli Eğitim Müdürü Niyazi Düğer’in çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşu ve istiklal Marşı ile son bulan tören Nizamülmülk mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde devam etti.
Nizamülmülk mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki programa Şereflikoçhisar Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, Garnizon komutanı Tankçı Kurmay Albay Mustafa Çiçek , Şereflikoçhisar Belediye Başkan Vekili Nasuh Ataç, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, öğretmenler, ve davetliler katıdı.
Milli Eğitim Müdürü Niyazi Düğer günün anlam ve önemi belirten konuşmasında; 1981’den beri öğretmenler gününü kutlamaktayız. Günümüz kutlu olsun. Öğretmen bir ulusun temelidir. Çocuklarımızı emanet ettiğimiz anne, baba, kardeş, sırdaş, arkadaş ve en güvendiği insandır. Duruşu, davranışı, her haliyle öğrencilerine örnektir. Öğretmen karakterimizin yapıcısıdır. Peygamberimiz de öğreticiydi. Ona göre toplumda 2 sınıf vardı. Bu sınıflar düzelirse herkes düzelir, bozulursa herkes bozulur. İki sınıf olarak ise yöneticiler ve öğreticileri kastetmiştir. Öğretmenin önemini önce biz olmak üzere tüm Dünya bilmelidir. Öğretmenlik en kutsal meslektir. Çok zor olsa da gönül isteyen bir meslektir. Şuanda burada yemin edecek meslektaşlarıma görevlerinde başarılar dilerim. Öğretmenlik sabır işidir. Bizde bunun üzerinden geleceğiz.

Tüm meslektaşlarımın öğretmenler gününü kutlarım diyerek konuşmalarına son verdi. Niyazi Düğer’in yaptığı anlamlı konuşmanın ardından 18 yeni öğretmen adayı için yemin töreni gerçekleşti ve asaleten öğretmen olma yolunda ilk adımlarını attılar. Gerçekleştirilen yemin töreninin ardından İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Halil Bozyiğit peygamberimizin zamanında öğretmenlik konulu konuşmasında; Öğretmen öğrencilerine saygılı, sevgili, sabırlı olmalıdır. Onlara örnek olmalıdır. dedi. Halil Bozyiğitin konuşmasının ardından İmam Hatip Lisesi öğrencisi Seda Nur Bedir’in Seninle Her Mevsim Bahar Öğretmenim isimli şiirini okumasıyla devam etti. Dinleyicilerden büyük alkış alan Seda Nur Bedir’in şiiri ile öğretmen konulu slayt izlendi.
Göreve yeni başlayan öğretmenler adına,
Anadolu İmam Hatip Lisesi Biyoloji Öğretmeni Harun
Metin; Öğretmenlik en kutsal mesleklerdendir. Bu
mesleği sevmemin sebebi onur ve gururdur. Mesleğin
başında bir öğretmen olarak mesleğimden gurur
duyuyorum. Dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Emekli olan Milli
Eğitim personellerine şeref belgeleri verildi. Şeref belgesi töreninin ardından Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin hazırlamış olduğu oratoryo gösterisi
izleyiciler tarafından oldukça beğenilirken,
Müzik öğretmenleri tarafından hazırlanan
Müzik dinletisi ile program son buldu.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER