Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

İMEF İlçemizde Güvenli İnternet Eğitimine Başladı

İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) Ankara genelinde 24 ilçede yapacağı Güvenli İnternet projesi eğitimine ilçemizde başladı. İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu Başkanı Dr. Süleyman Basa, Şereflikoçhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen toplantıda; Okullarda güvenli internet için programlar verilmektedir. Bu eğitim programına en uzak olan ilçe Şereflikoçhisar’da başladık. Çağımızın en büyük nimetlerinin […]

19 Kasım 2014 - 12:32 'de eklendi ve 313 kez görüntülendi.
İMEF İlçemizde Güvenli İnternet Eğitimine Başladı

İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) Ankara genelinde 24 ilçede yapacağı Güvenli İnternet projesi eğitimine ilçemizde başladı.
İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu Başkanı Dr. Süleyman Basa, Şereflikoçhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen toplantıda; Okullarda güvenli internet için programlar verilmektedir. Bu eğitim programına en uzak olan ilçe Şereflikoçhisar’da başladık.
Çağımızın en büyük nimetlerinin arasında bulunan interneti faydalı bir biçimde kullanmak ve kullandırmak için sizlere https://internetdayi.com/ bilgiler vereceğim, dedi.
İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu Başkanı Dr. Süleyman Basa’nın yaptığı konuşmanın ardından söz alan Avukat Özgür Eralp ; Türkiye’nin nüfusu genç kısımdan oluşmaktadır. Gençlerin interneti daha faydalı şekilde kullanması için bilgiler vereceğiz. İnternet kullanımının yaygınlaşması ile sanal alem diye tarif edilen internet ortamında suçlular ve mağdurlar oluşmaya başladı. Güvenli internet kullanımı konusundaki yapacağımız eğitim bunun için önemli, dedi.
Eğitim Görevlisi; Çığır İlbaş; İnternet gerçekten çok büyük bir kavramdır. Güvenli internet için teknik ve içerik güvenliği olması gerekmektedir. Bir çok insan küçük ihmaller yüzünden suçlu ve mağdur durumuna düşüyor. Bunlardan birisi de siz olmayın. ”ihbar.web.org.tr” Ulaştırma Bakanlığının sitesidir. Orada bu konu hakkında bir çok bilgi bulunmaktadır. Bunları zamanınız oldukça inceleyiniz.
Bilişim suçu büyük bir suçtur.
İnternet kullanırken daha dikkatli olunması gerekmektedir, dedi
Yapılan konuşmaların ve izletilen sunuların ardından, uzmanlar öğrencilerin sorularını yanıtlandırdı.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER