Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Pazarda balık bereketi yaşanıyor

Yeşilova Mahallesinde bulunan pazar yerinde balık tezgahı açarak geçimlerini sağlayan balıkçı esnafı balıkların taze ve bol olması fiyatlara olumlu yansıdığını ifade ediyorlar. Balık severlerin özellikle cumartesi pazarına taze balık almak geldiklerini söyleyen esnaf, “Şereflikoçhisarın en taze deniz ürünleri cumartesi gelir. Çok şükür hirfanlıda tutulan sazan ve kadifede bereketli bir sezon geçiriyoruz. Hem balık boyutları büyük […]

26 Kasım 2014 - 11:44 'de eklendi ve 476 kez görüntülendi.
Pazarda balık bereketi yaşanıyor

Yeşilova Mahallesinde bulunan pazar yerinde balık tezgahı açarak geçimlerini sağlayan balıkçı esnafı balıkların taze ve bol olması fiyatlara olumlu yansıdığını ifade ediyorlar. Balık severlerin özellikle cumartesi pazarına taze balık almak geldiklerini söyleyen esnaf, “Şereflikoçhisarın en taze deniz ürünleri cumartesi gelir. Çok şükür hirfanlıda tutulan sazan ve kadifede bereketli bir sezon geçiriyoruz. Hem balık boyutları büyük ve hem de ucuz. Şereflikoçhisarlılar bu konuda şanslı” dediler.
Pazar yerine gelen vatandaşları pazardan hiç bir şey alamadan balık tezgahlarına yöneldi. Fiyatların makul olması satışlarda artışa sebep oluyor.
Pazar yerine balık fiyatları, Hamsi 5 TL, Palamut 8 TL ve Alabalığın fiyatının 10 TL olarak gerçekleşti. Öte yandan kadife 4 TL, sazan ise 6-7 TL aralığında satışa sunuldu
Vatandaş memnun
Balıkların bol, fiyatların normal seviyede olması ilçe vatandaşının yüzünü güldürdü. Vatandaşlar pazar yerine geldiğinde mutlaka balık satış alanına uğruyor. Balıkta bu haftalarda tercih hamsiden yana. Vatandaş,bereketli hamsi sezonunda fiyatların da ucuz olması sebebiyle dolaplara konacak balıkları erken alıyoruz. 2 yıl önceki fiyatlardan balık satışı yapıyoruz. Denildi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER