Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Satranç Turnuvasına Yoğun İlgi Olması Bekleniyor

Türkiye Satranç Federasyonu ve Gençlik Hizmetleri Spor il Müdürlüğü tarafından ilçemizde 15-16 Kasım tarihleri arasında Atatürk Kupası satranç turnuvası düzenlenecek. İlçemiz Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda yapılacak turnuvaya yaklaşık olarak 250 kişi sınırı olduğu belirtildi. Düzenlenecek olan turnuva ilkokul, Ortaokul, Lise ve 19 yaş üstü 4 kız, 4 erkek olmak üzere 8 kategoride […]

06 Kasım 2014 - 14:50 'de eklendi ve 304 kez görüntülendi.
Satranç Turnuvasına Yoğun İlgi Olması Bekleniyor

Türkiye Satranç Federasyonu ve Gençlik Hizmetleri Spor il Müdürlüğü tarafından ilçemizde 15-16 Kasım tarihleri arasında Atatürk Kupası satranç turnuvası düzenlenecek. İlçemiz Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda yapılacak turnuvaya yaklaşık olarak 250 kişi sınırı olduğu belirtildi.

Düzenlenecek olan turnuva ilkokul, Ortaokul, Lise ve 19 yaş üstü 4 kız, 4 erkek olmak üzere 8 kategoride gerçekleşeceği vurgulandı. Her kategoride kız-erkek ayrımı yapılmaksızın sporcular birlikte oynayacaklar, her sporcu yapacağı 7 maç sonucunda puan sıralamasına tabi olacak ve yarışma sonunda genel sıralama ve kızlar sıralaması ile ödüllerini alacaklar.

Yarışma sonunda 1.’ye Kupa, Madalya, Kol Saati, 2.’ye Madalya, Mangala Oyunu Takımı, 3.’ye Madalya, Turnuva Boy Satranç Takımı verileceği belirtildi. Turnuvaya katılmak isteyen kişilerin http://ankara.tsf.org.tr adresinden kayıt işlemini gerçekleştirebilecekleri söylenirken, Turnuvaya ilçe de bulunan herkesin uygun kategorilerde katılması mümkün olduğu ifade edildi. Turnuva başvuru, kayıt, Lisans işlemleri ve Notasyon konusunda bilgi edinmek için Turnuva Koordinatörü ve Türkiye Satranç Federasyonu Şereflikoçhisar temsilcisi Doğan Dağdelen ile iletişime geçilmesi gerektiği belirtildi.

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER