Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

27 Aralık Anısına Fidanlar Toprakla Buluştu

Mustafa kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişi anısına yapılan etkinlikler kapsamında Kara Kuvvetleri Tatbikat Merkez Tarafından Ağaçlandırma etkinliği yapıldı. Etkinliğe Kara Kuvvetleri Tatbikat Merkez Komutanı Kurmay Albay Mustafa Çiçek, İlçe Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, Belediye Başkanı Ferda Polat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Niyazi Düğer ve diğer daire amirleri de katıldı. . TEMA Şereflikoçhisar Gönüllü Sorumlusunun da hazır bulunduğu […]

31 Aralık 2014 - 12:40 'de eklendi ve 558 kez görüntülendi.
27 Aralık Anısına Fidanlar Toprakla Buluştu

Mustafa kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişi anısına yapılan etkinlikler kapsamında Kara Kuvvetleri Tatbikat Merkez Tarafından Ağaçlandırma etkinliği yapıldı. Etkinliğe Kara Kuvvetleri Tatbikat Merkez Komutanı Kurmay Albay Mustafa Çiçek, İlçe Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, Belediye Başkanı Ferda Polat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Niyazi Düğer ve diğer daire amirleri de katıldı. . TEMA Şereflikoçhisar Gönüllü Sorumlusunun da hazır bulunduğu etkinlikte fidanlar Toprakla buluştu.
Şehit Asteğmen Kerim Kök Korusunda Ağaçlandırma Çalışması Yapıldı
Kara Kuvvetleri Tatbikat Merkez Komutanlığı 2015 yılı ağaçlandırma faaliyetleri kapsamında kışlanın karşısında bulunan Şehit Asteğmen Kerim Kök Korusunda ağaç dikti. 30 Ocak 1985 tarihinde Deniz Kurdu-85 tatbikatının icrası sırasında, içinde bulunduğu tank çıkarma gemisinin fırtına nedeniyle batması sonucu 37 silah arkadaşıyla birlikte ebediyete intikal eden ve Tatbikat Merkez Komutanlığı’na adı verilen, eğitim camiamıza uzun süre hizmet eden Öğretmen Erbil Kök’ün eşi Şehit Asteğmen Kerim Kök’ün anısının yaşatılması için ağaçlandırma çalışmalarının yapıldığı ifade edildi. Şehit Asteğmen Kerim Gök’ün eşi Erbil Kök’ün girişimleri sonucunda hayata geçirilen ağaçlandırma çalışmalarında konuşan Tatbikat Merkez Komutanı Kurmay Albay Mustafa Çiçek ”Bu haftanın önemi büyük, Sarıkamış’ta şehit olan Mehmetçiklerimizin 100. anma yılı olması, Şehit Asteğmen Kerim Gök’ün ruhunu yad etmek, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 95. yıldönümü nedeniyle ağaçlandırma faaliyetlerimizi sürdürüyoruz, bu vatan çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya değer” dedi. Yapılan konuşmaların ardından korulukta ağaçlar dikildi. TEMA Şereflikoçhisar Gönüllü Sorumluluğu’nun da hazır bulunduğu ağaç dikiminde Kaymakam Erol Karaömeroğlu, Belediye Başkanı Ferda Polat, öğrenciler ve askerler meşe ve çam fidanlarını toprakla buluşturdu.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER