Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

AK Partide Nedim Yamalı Güven Tazeledi

Ak Parti Ankara İl Başkanlığı 5. Olağan Kon-gresi Ankara Arena Spor Sa-lonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye ilçemizden de çok sayıda partili katıldı. Partililer sabah erken saatlerinde kongreye katılmak için 4 otobüsle Şeref-likoçhisar’dan Ankara Arena Spor Salonuna geldiler. Büyükşehir yasası ile Ankara’nın yerel yönetiminin yanı sıra siyaseti de ilçemizi oldukça yakından ilgi-lendiriyor. Bu amaçla AK Parti İlçe teşkilatı […]

24 Aralık 2014 - 17:47 'de eklendi ve 367 kez görüntülendi.
AK Partide Nedim Yamalı Güven Tazeledi

Ak Parti Ankara İl Başkanlığı 5. Olağan Kon-gresi Ankara Arena Spor Sa-lonu’nda gerçekleştirildi.
Kongreye ilçemizden de çok sayıda partili katıldı. Partililer sabah erken saatlerinde kongreye katılmak için 4 otobüsle Şeref-likoçhisar’dan Ankara Arena Spor Salonuna geldiler.
Büyükşehir yasası ile Ankara’nın yerel yönetiminin yanı sıra siyaseti de ilçemizi oldukça yakından ilgi-lendiriyor. Bu amaçla AK Parti İlçe teşkilatı da kongreye büyük il-gi gösterdi Ak Parti İl kongresine Belediye Başkanı Ferda Polat, İlçe Başkanı Sait Başaran, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti eski ilçe başkanı ve özel araçlarıyla, dört otobüsle ilçemizden yüzlerce kişi katıldı. Başbakan Ahmet Da-vutoğlu, AK Parti Ankara İl Kon-gresi’nin yapıldığı salona eşi Sare Davutoğlu ile katıldı. Davutoğlu çifti, platforma çıkarak, partilileri selamladıktan sonra protokolde kendileri için ayrılan yere geçti
AK Parti’nin kuruluş sürecinden bugüne kadar Ankara İl Başkanlığının faaliyetlerine ilişkin sinevizyon gösterimi yapıldı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in divan başkanlığını yaptığı kongrede, protokol konuşmaları kapsamında, AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı ve ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek söz aldı.Daha sonra, Başbakan Davutoğlu platformda kurulan kürsüye geçerek, partililere hitap etti. Başbakan Davutoğlu, sözlerine tek tek ilçelerin isimlerini söyleyerek ve partilileri selamlayarak başladı. Davutoğlu konuşmasının bir bölümünde “Siyasetimizin, adaletimizin, yargımızın ve bütün anayasal kurumlarımızın tam ve doğru yerine oturması için 2015 haziranından sonra yeni bir anayasa için yola çıkacağız. Siyasi inşa faaliyetimizi, devleti yeniden tanzim etme faaliyetimizi, 2023’e yürürken insan haklarına dayalı derin demokrasi anlayışımızı kurumsallaştıracak yeni bir anayasayı inşallah milletimizin takdirine sunacağız” diyen Başbakan Davutoğlu, mazlum milletlere sahip çıkma iradesini gösteren Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da dünyanın neresinde mazlum varsa sahip çıkmaya, nerede zalim varsa ona da karşı çıkmaya devam edeceklerini vurguladı.
Protokol konuşmalarının ardından Başbakan Davutoğlu Bolu kongresine gitmek için salondan ayrılması ile birlikte Delegeler İl Başkanı seçimi için oylarını kullanmaya geçti.
Oylama sonrasında, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı güven tazeleyerek tekrar il Başkanı seçildi. Yönetim kurulu ise 50 asil ve 50 yedek olmak üzere oluşturuldu.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER