Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

MHP’de Sinan Ekici İle Devam

MHP 10. Olağan İlçe Kongresi 13 Aralık Cumartesi günü Belediye Toplantı salonunda yapıldı. 10. Olağan Kongreye MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, MHP Ankara Milletvekili Mustafa ERDEM, Merkez Divan Üyesi Mehmet Ali Tanrıverdi; Merkez Yönetim Kurul Üyeleri İbrahim Çiftçi ve Selçuk Coşkun ve İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Şereflikoçhisar Esnaf Kredi Kooperatifi Başkanı Mithat Eraslan, Bakkallar ve […]

17 Aralık 2014 - 10:34 'de eklendi ve 580 kez görüntülendi.
MHP’de Sinan Ekici İle Devam

MHP 10. Olağan İlçe Kongresi 13 Aralık Cumartesi günü Belediye Toplantı salonunda yapıldı. 10. Olağan Kongreye MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, MHP Ankara Milletvekili Mustafa ERDEM, Merkez Divan Üyesi Mehmet Ali Tanrıverdi; Merkez Yönetim Kurul Üyeleri İbrahim Çiftçi ve Selçuk Coşkun ve İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Şereflikoçhisar Esnaf Kredi Kooperatifi Başkanı Mithat Eraslan, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mithat Şen ve çok sayıda partili katıldı.
Verilen önerge ile 10. Olağan Kongre Divan Başkanlığına MHP İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Divan Katipliğine MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mevlüt Karakaya, Divan üyeliklerine Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Coşkun, Yüksel Güler,Milliyetçi Hareket Partisi Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kemal Sezginer, ve Belediye Meclis Üyesi Halil Şahan Divan Kurulu Üyesi olarak önerildi ve öneri oy birliği ile kabul edildi. Kongreye Çözüm süreci ile ilgili ağır eleştiriler damgasını vurdu. Milliyetçi Hareket Partisinin 10. Olağan Kongresinde  Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Sinan Ekinci yaptı. Başkan Ekici konuşmasında;
Yufka gönüllerle çetin yollar aşılmaz!
Herkesin bildiği gibi en önemli konumuz Türk-İslam davasıdır. Biz bu yolda ilerliyoruz. Tüm vatandaşlarımızı bizimle birlikte bu yolda yürümeye davet ediyorum. Şubat 2012’de İlçe Başkanlığı görevi bana laik görüldü. 3 yıllık görevimde anladım ki yufka gönüllerle, çetin yollar aşılmaz. Tüm seçim çalışmalarında bir çok engelleri aştık. Şuanda yenilenecek olan genç ekibimle daha fazla çalışacağız. Elimizden gelen herşeyi yapacağız. Eski yönetim kurulundan ise tecrübeleri doğrultusunda bilgiler alacağım. Terörist başı Apo itine bu devleti bırakmayacağız. İyiki ülkücülerin Devlet Beyi var dedi.
45 yıllık bir harekatın çilesine, zorluklarına, karanlığına bir ışık yakma zamanı geldi!
Şereflikoçhisar İlçe Başkanı Sinan Ekici’nin konuşmasının ardından kürsü alan Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya; Uzun bir yolu, bu sevdayı, ülkücü zihniyetini akıllarına kazıyan bu yeni ekibimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Milliyetçi harekatının mutluluğu herkesin gözlerinden okunuyor. Bu kongrenin partimize ilçemize Türkiye’mize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Sayısal bir güç aslında güç değildir. Güç her zaman zoru, imkansızı bir arada başarmaktır. Bu gücü partimiz bünyesindeki fedakar arkadaşlarımızla birlikte en iyi olana kadar kullanacağız. 45 yıllık bir harekatın çilesine, zorluklarına, karanlığına bir ışık yakma zamanı geldi. İnsana yapılan hizmet en hayırlı hizmettir. Bu görüşle yol alacağız. Haziran ayında yapılacak olan seçimde Milliyetçi Hareket Partisini iktidar yapmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Dün kaybetmiş olabiliriz ama yarında kaybedecek değiliz. 12 Yıllık Ak parti iktidarında yapılanları millete anlatmak gerekmektedir. Bunu yapacak olan ise Türk Milliyetçileridir. Bugün köylü ektiğini biçiyor, biçtiğini satamıyor. Aldığımız maaşla yaşamaya zorluyorlar. Ülkemizin çok büyük sorunları var. Sizlerin başka derdi yokmuş gibi bizi çözüm süreciyle yatırıp kaldırıyorlar. Bunun amacı seçim dönemine kadar bir olayın olmamasıdır. Resmen seçime kadar olay çıkartmamalarını istiyor. O kadar samimiyet var. Türkiye’yi tehdit ediyorlar. Bizimkiler ise ”aman yapmayın,etmeyin” demekle kalıyor. Bebek katili, Asker katili, Türkün, Kürdün katili, Apo denen ite itibar zamanı geldiyse, Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidara hesap sorma zamanı gelmiştir. Bu gücü bize vatandaşlarımız versin ki biz de hesaplarını soralım. Biz imkansızı başaran bir hareketiz. dedi.
Türkiye’nin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı tamamen rehindir
Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri; Türkiye’de 2 çeşit siyasi görüş vardır. 1. görüş; Milliyetçi Harekat Görüşü, 2. Görüş ise; Çıkarlarını amaç edinmiş, bölücü, yıkıcı siyasi partilerdir. Bir bölgemiz Müslüman’ım demiyor, Bir bölgemiz Türk’üm demiyor. Türk de biziz Müslüman da biziz. Bunları ortaya çıkartıp bizi birbirimize düşman ediyorlar. Gerçekten çok büyük tehditler içindeyiz. Siyasi kimliğinin dışında Türkiye’nin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı tamamen rehindir. Hem de İmralı da kinin rehinesidir. Böyle bir Ak parti kadrosuyla karşı karşıyayız. Türkiye Cumhuriyeti 8-10 bin tane silahlı gücü ya bitirecek, ya da olacakları hep beraber izleyip göreceğiz.
Başka bir konu olarak Cumhurbaşkanımız aylık kirası 52.720 lira olan bir konutta oturuyor. 1 Milyar 370 bin TL ye malolan bir konutta. Gelen misafirlere ikram edilen içecekleri sunulan bardakların bir tanesinin değeri 1.000 TL’dir. Her kattaki jakuzinin fiyatı 9.000 TL olarak ifade edildi. 1 Milyar 140 bin TL ye Diyanet işlerine araç tahsis edildi. Halkımız artık bunu görmelidir. Artık Lale Devrine dönüyoruz. Vatandaşımız ayağına 5 liralık lastik ayakkabı alamıyor. Davutoğlu memleketini tanımıyor. Bizleri yönetmeye çalışıyorlar. Türkiye çok büyük bir yolsuzluk ekonomisi içerisindedir. Her gün bi yer satılıyor. Her gün birilerine servetler veriliyor. Özelleşmeyen kurum kalmadı. Ayakkabı kutularını gördük. Yatak odalarındaki 7 tane para kasalarını, para makinelerini gördük. Bunlar üretmeden tüketiyorlar. Mevcut Cumhurbaşkanımız nerenin başkanı onu da çözemedik halen. Belediye Başkanımı, Başbakan mı belli değil. Devleti yöneten adamın hata yapma payı yoktur. Hata yaparsa istifa etmelidir. Bizim iktidarımız; Peygamberimize kötü ve ahlaksız karikatür çizen ülkenin temsilcisi Rasmussen’ nin sekreter olmasına imza atıyor.
Bu iktidar Türkiye ye yakışmıyor. Artık değişime ihtiyacımız var. dedi.
Aklımızı başımıza alalım.
Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Milletvekili Mustafa Erdem; Türkiye’de yaşamaya çalışan işçinin, memurun pek çok sorunu var. Biz bu sorunları çözebilmek için elimizden geleni yapacağız. Milliyetçi Harekete gönül vermiş insanlar, öldüğünde hesabını rahatlıkla verebiliriz. Büyük bir tehdit algısı yaşıyoruz. Bu tehditlere aldanmayalım. Vatanımıza, milletimize, bayrağımıza sahip çıkalım. Birliğimizi ve dirliğimizi koruyalım. Aklımızı başımıza alalım. Siyasi iktidar PKK ile o kadar samimi ki, Milliyetçi Hareket Partisi olarak memleketimizde bunları yaşatmayalım.
Türk Bayrağı’nı taşımanın yasak olduğu bir ülkede yaşıyoruz.
Merkez Divan Üyesi Mehmet Ali Tanrıverdi; Bu yıl Milliyetçi Harekat Partisinin iktidar olacağına inanıyorum. 17-25 Aralık’ta neler olduğunu biliyoruz. Şuanda onları kapatma telaşındalar. Yolsuzluk artık çocuklarına hatta torunlarına kadar indi. 400 bin TL’ye gemicikler alındı. Ülkücü harekat bunlara boyun eğmeyecektir. Türk bayrağı taşıyan araçlara 60 Tl ceza uygulayan bir hükümetin vatandaşlarıyız. Artık her şeye dur deyip, bebek katili ile pazarlıklar ettirmeyeceğiz.
Hesap günü çok yakındır
Merkez Yönetim Kurul Üyesi İbrahim Çiftçi kaptığı selamlama konuşmasında; Türk Milletinin tarihi büyük sıkıntılarla dolu. Sevr anlaşması zorla imzalattırılıp, Türkiye topraklarını bölmeye başladılar. Samsuna çıkış ile kurtuluşumuz gerçekleşti. Artık yine o döneme dönüp sonumuzu hazırlıyoruz. İhanet edenleri iktidar yapıyoruz. İhanet eden devletse bu asla kabul edilemez. İhanet halen maddi , manevi ve silahlı olarak devam ediyor. Ülkücü harekat mutlaka başarıya ulaşmalıdır. Yolsuzluklara, ihanetlere dur demenin zamanı geldi. Türkiye hak ettiği mertebeye artık ulaşmalıdır. Hesap sormaya hazırlanın milliyetçiler. Hesap günü çok yakındır. dedi
Vampir gibi kanımızı emiyorlar
Merkez Yönetim Kurul Üyesi Selçuk Coşkun; Hiç bir dönemde bu kadar etik olmayan davranışlarla karşılaşmadık. Kendilerine prim çıkartan partiler iktidarda görev yapıyor. Vampir gibi kanımızı emiyorlar. Artık sorunları bitirip rahatlığa ulaşmamızın zamanı geldi. dedi.
Faaliyet ve Denetim Raporunun okunmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya ; Teröristle müzakere değil, mücadele etmeliyiz.Yeni seçilen yönetime ve ilçe Başkanına hayırlı olsun diyerek konuşmalara son verdi.
İşte MHP İlçe Başkanı ve yeni ekibi
Yapılan seçimin ardından İlçe Başkanlığına Sinan Ekici seçilirken Yönetim Kuruluna; Aygül Gezgen, Timuçin Altunbay, İsmail Yanarada, Tamer Çetin, Emrah Ünal, Galip Solmaz, Abdurrahim Bulat, Orhan Yıldırım, Turgut Işılak, Savaş Demirez, Ali Aygün, Mustafa Özdemir, Turcan Ekici, Murat Sarıdağlı seçilirken il delege isimleri ise; Sinan Ekinci, Recep Gürses, Timuçin Altunbay, Kudret Çelik, Emrah Ünal olarak belirlendi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER