Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

“Nizamülmülk, Büyüledi”

Nizamülmül Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinin 27 Aralık Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 95. Kutlamaları kapsamında hazırladıkları Oratoryo sunumu, ve müziği ve kostümleri ile seyircileri büyüledi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 95. Yıldönümünün Cumartesi gününe denk gelmesi nedeniyle 30 Aralık Salı günü Nizamülmülk Ticaret ve Mesleki Anadolu Lisesi’nde muhteşem bir gösteri düzenlendi. Öğrenciler […]

31 Aralık 2014 - 12:51 'de eklendi ve 568 kez görüntülendi.
“Nizamülmülk, Büyüledi”

Nizamülmül Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinin 27 Aralık Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 95. Kutlamaları kapsamında hazırladıkları Oratoryo sunumu, ve müziği ve kostümleri ile seyircileri büyüledi.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 95. Yıldönümünün Cumartesi gününe denk gelmesi nedeniyle 30 Aralık Salı günü Nizamülmülk Ticaret ve Mesleki Anadolu Lisesi’nde muhteşem bir gösteri düzenlendi. Öğrenciler tarafından sahnelenen “Kurtuluştan kuruluşa” adlı oratoryo ve müzik sunumları katılımcılar tarafından tam not aldı. Birinci Dünya savaşından sonra yaşanan Kurtuluş Savaşı süreci, bağımsızlık mücadelesinin anlatıldığı oratoryo gösterisi başta protokol olmak üzere salonu dolduran öğretmen, öğrenci veliler tarafından büyük bir titizlikle izledi. Kaymakam Erol Karaömeroğlu, Belediye Başkanı Ferda Polat, AK Parti İlçe Başkanı Sait Başaran, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mahmut Celal Ünsal ve yönetim kurulu üyeleri, öğrenciler ve tüm katılımcılar 10. yıl marşını ayakta ve alkışlarla eşlik ederek dinlediler. Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nın en iyi Ankara’dan yönetileceği inancındaydı. Yurdumuzun tam ortasında ve cephelere de eşit uzaklıktaydı. Tüm illerle haberleşme ve ulaşım olanağı vardı. Bu düşüncelerle Atatürk ve temsil heyetinin üyeleri 27 Aralık 1919’da saat 14.00’de Dikmen sırtlarından Ankara’ya gelmişti. Kurtuluştan Kuruluşa isimli oratoryo programı sonunda ilçe protokolü emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tek tek kutladı. Bu özel gönün anısına hazırlanan seyircilerin yorumu; “Nizamülmülk Ticaret Meslek Lisesinin 27 Aralık Atatürk’ün Ankara’ya gelişi ile ilgili programı, ilçemizdeki en anlamlı 27 Aralık programı oldu” şeklindeydi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER