Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

ORTA REFÜJ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

E-90 transit yolunun ilçemiz merkezinden geçen bölümünde yaşanan onlarca kaza ve telafisi mümkün olmayan can kayıplarına sebep olan orta refüj aydınlatması için çalışmalar nihayet başladı. Kacarlı yol ayrımından başlanılan çalışmalar ilçe merkezine kadar yaklaştı Yüklenici firma tarafından yürütülen aydınlatma projesi için 90 iş günü ihale süresi bulunuyor. 2015 Şubat sonunda bitirilmesi planlanıyor. Kacarlı yol ayrımından […]

24 Aralık 2014 - 17:57 'de eklendi ve 438 kez görüntülendi.
ORTA REFÜJ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

E-90 transit yolunun ilçemiz merkezinden geçen bölümünde yaşanan onlarca kaza ve telafisi mümkün olmayan can kayıplarına sebep olan orta refüj aydınlatması için çalışmalar nihayet başladı. Kacarlı yol ayrımından başlanılan çalışmalar ilçe merkezine kadar yaklaştı
Yüklenici firma tarafından yürütülen aydınlatma projesi için 90 iş günü ihale süresi bulunuyor. 2015 Şubat sonunda bitirilmesi planlanıyor.
Kacarlı yol ayrımından başlayan çalışmalarında ekipler aydınlatma direklerinin konulacağı güzergahta yeraltı tesisat çalışmaları ve kablo çekimi çalışmalarını sürdürüyorlar. Yeraltı kanal çalışmalarında Şereflikoçhisar İmam Hatip Lisesi ne kadar gelinmiş bulunuyor.
Orta refüjün aydınlatılması için belirlenen güzergahta refüjün genişliğine göre çift veya tekli olarak aydınlatma direkleri yerleştirilecek. Yapılan çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağı ifade edilirken, aydınlatma çalışmalarının tamamlanmasının ardından orta refüjde Belediye tarafından yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmalarının da zaman kaybedilmeden yapılacağı öğrenildi. Vatandaşlar yapılan Orta refüj aydınlatma çalışmalarını memnuniyetle karşıladı.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER