Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Polat; Artık Tuz Taşıyan Tırlar Bu yolu Bozamayacak!

Şereflikoçhisar’ın kısa sürede tahrip olup kasislerin oluştuğu Aziz Mahmu Hudai Bulvarında yol yapım çalışmaları başladı. Defalarca asfaltlanmasına rağmen kısa sürede tahrip olan ve kasisler sebebiyle sürücülere zor anlar yaşatan Aziz Mahmut Hudayi bulvarında yol yapım çalışmaları başladı. Uzun süredir çalışma yapılmayan yol eleştirilere ve şikayete konu olmuştu. Aldığımız bilgilere göre Belediye, Tuzlalardan ağır tonajlı araçların […]

10 Aralık 2014 - 11:09 'de eklendi ve 438 kez görüntülendi.
Polat; Artık Tuz Taşıyan Tırlar Bu yolu Bozamayacak!

Şereflikoçhisar’ın kısa sürede tahrip olup kasislerin oluştuğu Aziz Mahmu Hudai Bulvarında yol yapım çalışmaları başladı.
Defalarca asfaltlanmasına rağmen kısa sürede tahrip olan ve kasisler sebebiyle sürücülere zor anlar yaşatan Aziz Mahmut Hudayi bulvarında yol yapım çalışmaları başladı. Uzun süredir çalışma yapılmayan yol eleştirilere ve şikayete konu olmuştu. Aldığımız bilgilere göre Belediye, Tuzlalardan ağır tonajlı araçların zemini kısa sürede tahribine engel olmak ve asfaltın bozmasına engel olmak için zeminin güçlendirilmesi çalışmalarına geç başlandı. Şereflikoçhisar’ın özellikle Cumartesi günleri en yoğun bulvarı olan Aziz Mahmut Hüdai Bulvarının pazar yerine giden ana güzergahında asfalt çalışmaları başladı ve kısa zaman içerisinde bitirilmesi hedefleniyor. 4 Aralık’ta başlayan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ferda Polat çalışmaların seyri ile İlgili yetkililerden bilgi alarak çalışmaların en kısa zamanda bitirilmesi talimatını verdi.
Zemin Güçlendirmesi Yapılıyor
Aziz Mahmut Hüdai Bulvarında başlayan çalışmalarda ilk olarak zemin güçlendirme ve alt yapı çalışmalarının başlandığı gözlenirken silindirler ve arasözler ile sertleştirilen zeminin daha dayanıklı ve uzun ömürlü olacağı ifade edildi. Zemin güçlendirme çalışmalarının yanı sıra Belediye Personellerince altyapı çalışmalarının yapıldığı ve uzun ömürlü bir yol için yağmur suyu tahliye kanallarının bakımlarının yapıldığını ifade eden Belediye Başkanı Ferda Polat çok yoğun bir hava muhalefeti olmadığı takdirde çalışmaların aralıksız devam edeceğini ve kısa zaman içerisinde tamamlanacağını ifade etti.
Vatandaşların sürekli olarak gündeme taşıdığı ve özellikle Cumartesi günü pazar nedeniyle yoğun olan Aziz Mahmut Hüdai Bulvarının çalışmalarının bir anca önce bitmesini istediklerini belirtti. Özellikle Cumartesi günü pazar nedeniyle çok yoğun bir şekilde kullanılan yol için ilçe halkı ” pazara giderken perişan oluyoruz. Birde yağmur yağdığında gerçekten bu yol geçit vermiyor. Pazar çileye dönüyor. Çalışmaların daha da hızlanmasını istiyoruz. dediler. Hava şartlarının iyi gitmesi halinde kısa zaman içerisinde bitirilmesi beklenen çalışmaların ardından ilçemizin diğer cadde ve sokaklarında sıcak asfalt çalışmasının devam edeceğini ve yaz başına kadar ilçemizin büyük bir kısmının sıcak asfalt çalışmasının tamamlanması beklendiği ifade edildi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER