Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Şereflikoçhisar Karanlığa Mahkum Kaldı !

Uzun süreli Elektrik kesintisi vatandaşın canına tak etti. 12 Aralık Cuma günü saat 16:30 sıralarında başlayan elektrik kesintisi sonrası Elektrik dağıtım şirketinin sessiz kalması ve vatandaşı bilgilendirmemesi tepkilere sebep oldu 12 Aralık Cuma günü 16:30 sularında elektrik kesilmesi üzerine vatandaş “186 arıza sorgulama hattını aradığını, aydınlatıcı bilgi verilmediğinden şikayet etti. Sürekli arıza süresinin arttığını beyan […]

17 Aralık 2014 - 10:25 'de eklendi ve 342 kez görüntülendi.
Şereflikoçhisar Karanlığa Mahkum Kaldı !

Uzun süreli Elektrik kesintisi vatandaşın canına tak etti. 12 Aralık Cuma günü saat 16:30 sıralarında başlayan elektrik kesintisi sonrası Elektrik dağıtım şirketinin sessiz kalması ve vatandaşı bilgilendirmemesi tepkilere sebep oldu
12 Aralık Cuma günü 16:30 sularında elektrik kesilmesi üzerine vatandaş “186 arıza sorgulama hattını aradığını, aydınlatıcı bilgi verilmediğinden şikayet etti. Sürekli arıza süresinin arttığını beyan eden vatandaş olayı ciddiyetsizlik olarak değerlendirdi. ilçemizde E- 90 Karayolu çarşı merkezine aynı gün 18:00’da elektrik verilebildi.
E- 90 altı, Mustafacık ve diğer mahallelere 22 saat sonra elektrik verilebildi
Şereflikoçhisar çarşı merkezi hariç E- 90 altındaki mahalleler, Mustafacık mahallesi ve diğer mahallelere ( Köyler) 22 saat elektrik verilemedi. Çalışmalar sonucu ancak Cumartesi saat 14:00’da verilen elektrik vatandaşın tepkisine yol açtı. Eğer ilçe merkezine iki saatte elektrik verilebiliyorsa niçin diğer mahallelere elektrik verilmedi.Çarşı merkezi birinci sınıf vatandaş ta diğer mahalledekiler ikinci sınıf vatandaş mı? Makul bir açıklama yapılması lazım. Çarşı merkezine iki saatte verilen elektrik diğer mahallelere 22 saatte verilebiliyor? 21. yüzyılda bu duyarsızlık ilçemiz insanına bir saygısızlıktır. Belirtilen süre zarfında dağıtım şirketinin vatandaşı bilgilendirmemesi de ayrı bir sorumsuzluktur.
Bin bir emekle kış hazırlığı yapan ev kadınlarımız isyanlarda!
Yazın yöremizde yetişen sağlıklı sebze ve meyvelerden derin dondurucuya koyan ev kadınları uzun süre kesilen elektriğin azizliğine uğradı. Büyük emekle buzdolabı, derin donduruculara yerleşirilen ürünler bozulma tehlikesi yaşadı. Ayrıca Kurban bayramında derin donduruculara yerleştirilen et ürünleri çözülmesi önemli bir tehlikenin de habercisi. Uzmanlar çözülen ve tekrar dondurulan ürünlerde bozulma olabileceği konusunda uyarıları ev hanımlarını endişelendirdi. Gazetemizi arayan bir ev hanımı; “gazeteci yaz, biz yaz boyunca çocuklarımız için, torunlarımız için dondurucuya bir şeyler koyduk. bir gün boyunca elektrikler gitti. O sebze ve meyveler çözülüp tekrar donduğunda bozulmuş endişesi yaşıyorum. bunca emeğimiz boşa mı gitti? bunun vebali kimde, kimden hesap soracağız. Şu zamanda bu kadar uzun elektrik kesintisi olur mu? diye tepki gösterdi.
Şu ana kadar kesinti ile ilgili bir açıklama yapılmadı
Elektrik dağıtım şirketi konu ile ilgili bir açıklama yapmadı. Yaşanan kesinti binlerce vatandaşı etkilerken yetkililerden bir açıklama gelmedi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER