Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

VURUN ABALIYA !

Şereflikoçhisarlı dertli. Şereflikoçhisar’da garip. Şereflikoçhisar’da sahipsiz. Abalı köyünü de elimizden aldılar; fakat “Vurun Abalı’ya”“ biz oluyoruz. Hemşerilerimden dinleye dinleye ezberledim. İsterseniz bir kaçını paylaşayım, “Vurun Abalıya”; Sosyal yardımlaşma ve dayanışma fonundan, Şereflikoçhisarlıdan önce Afganlı ilçemize göç eden, çalışmaya gelenler faydalanıyor. Bir Şereflikoçhisarlı başka yerde başvuru yaparsa hemen cevap hazır; Hemşerim kendi ilçene git. Şereflikoçhisar’dan başvurunu […]

24 Aralık 2014 - 17:58 'de eklendi ve 401 kez görüntülendi.

Şereflikoçhisarlı dertli. Şereflikoçhisar’da garip. Şereflikoçhisar’da sahipsiz. Abalı köyünü de elimizden aldılar; fakat “Vurun Abalı’ya”“ biz oluyoruz.
Hemşerilerimden dinleye dinleye ezberledim. İsterseniz bir kaçını paylaşayım,
“Vurun Abalıya”; Sosyal yardımlaşma ve dayanışma fonundan, Şereflikoçhisarlıdan önce Afganlı ilçemize göç eden, çalışmaya gelenler faydalanıyor. Bir Şereflikoçhisarlı başka yerde başvuru yaparsa hemen cevap hazır; Hemşerim kendi ilçene git. Şereflikoçhisar’dan başvurunu yap, deniyor. Anlara’da bir iş takip edeceksin. Kendi partiyin milletvekiline gidiyorsun; derdini anlatmaya başlıyorsun; cevap aynı gölge milletvekiline git oluyor. Daha ileri giden ise, sizin bakanınız var, buralarda ne işin var. Bizim ilimizin bakanı olsa her işimizi hallederdik. Eeee, oradan da eliniz boş. Şereflikoçhisar küçük bir yer. Eti, budu belli. Esnaf kan ağlıyor, siftahsız günler geçiriyor; kapısını çalanlar ancak yardım için, ya da ödemeğini bile bile alış veriş yapmak için. yahu bu küçücük ilçede 3 BİM, Üç A- 101, İki Şok açıldı, ne yaptınız, hangi yöneticimiz, ya da oda temsilcimiz girişimlerde bulundu? En azından Şereflikoçhisar’ı temsilen durumun nezaketini anlatanınız var mı? Artık onları geçtik bize uygulanan, bize konulan kurallar niçin bu mağaza için uygulanmaz. Her hafta binlerce büroşür dağıtılır, ilan – reklam parası alınır mı? yapılan bir kural ihlalinde başınızda biter Son olarak gazetenizin birinci sayfasında gördüğünüz haber. “A-101 firmasının hodri meydan der gibi kaldırım işgali ve pazarcılığa soyunması. Esnaflarımız Belediye tarafından kaldırıma çizilen bir sınıra uyuyor. Kaldırım ihlallerine göz açtırmayan görevliler haftalardır olaya sessiz. Esnaf gazetemize telefon üstüne telefon ediyor. Sitemler aynı. “Belediyenin gücü bize mi yetiyor” Bu haykırışlar haklı haykırışlar. Pozitif ayrımcılık hakkımız olmalı iken “Vurun abalıya” biz oluyoruz ki bu acı. Her kes üzerine düşeni alsın.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER