Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

”Yavru TEMA” Eğitim Programı Başladı

Şereflikoçhisar’da Tuzgölü İlkokulu öğrencileri, TEMA gönüllüsü olarak doğa ve çevrenin korunması için çaba gösterecek Şereflikoçhisar’da Tuzgölü İlkokulu öğrencileri TEMA gönüllüsü oldu. Şereflikoçhisar Tema Temsilciliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konan “Yavru Tema Doğa Eğitim Programı” projesi kapsamında, Tuzgölü İlkokulu 3/A sınıfı öğrencileri TEMA gönüllüsü olarak doğa ve çevrenin korunması için destek verecek. TEMA […]

10 Aralık 2014 - 11:11 'de eklendi ve 449 kez görüntülendi.
”Yavru TEMA” Eğitim Programı Başladı

Şereflikoçhisar’da Tuzgölü İlkokulu öğrencileri, TEMA gönüllüsü olarak doğa ve çevrenin korunması için çaba gösterecek
Şereflikoçhisar’da Tuzgölü İlkokulu öğrencileri TEMA gönüllüsü oldu.
Şereflikoçhisar Tema Temsilciliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konan “Yavru Tema Doğa Eğitim Programı” projesi kapsamında, Tuzgölü İlkokulu 3/A sınıfı öğrencileri TEMA gönüllüsü olarak doğa ve çevrenin korunması için destek verecek.
TEMA Vakfı Şereflikoçhisar Sorumlusu Vural Gündüz, yaptığı açıklamada, “Milli Eğitim Bakanlığı ve TEMA Vakfı arasında imzalanan iş birliği anlaşmasıyla yürütülen Yavru TEMA Doğa Eğitim Programı ile çocuklarımızın, bütün yaşam biçimlerine empati geliştiren, sürdürülebilirliği bir yaşam ilkesi olarak benimsemiş, doğaya bir bütün olarak bakabilen ve davranışlarının doğaya olan etkilerinin farkında bireyler olmalarına katkıda bulunmaktır” dedi.
Öğrencilere, eğitim programında yer alan etkinlikler aracılığıyla çevre ile ilgili konularda uygulama yapma, doğa ile buluşma, gözlem yapma ve proje geliştirme deneyimi yaşattıklarını belirten Gündüz, “Yavru TEMA Günü ve Yavru TEMA Şenliği ile hem il bazında hem de merkezi olarak düzenlenen organizasyonlara katılma olanağı sağlanmaktadır” ifadesini kullandı.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER