Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Madde Bağımlılığı Semineri Verildi

AK Parti Şereflikoçhisar İlçe Başkanlığı tarafından kadınlara yönelik ”Madde Bağımlılığı” başlığı altında bilgilendirme semineri düzenlendi. Belediye toplantı salonunda gerçekleştirilen seminere Belediye Başkan vekili Şah İsmail Atak, AK Parti İlçe Başkanı Sait Başaran ve çok sayıda kadın katıldı. Ankara Halk Sağlığı Şube Müdürlüğü Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddeler Şubesi’nde Sosyal Hizmetler Uzmanı olarak görev yapan […]

29 Nisan 2015 - 13:47 'de eklendi ve 458 kez görüntülendi.
Madde Bağımlılığı Semineri Verildi

AK Parti Şereflikoçhisar İlçe Başkanlığı tarafından kadınlara yönelik ”Madde Bağımlılığı” başlığı altında bilgilendirme semineri düzenlendi.
Belediye toplantı salonunda gerçekleştirilen seminere Belediye Başkan vekili Şah İsmail Atak, AK Parti İlçe Başkanı Sait Başaran ve çok sayıda kadın katıldı.
Ankara Halk Sağlığı Şube Müdürlüğü Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddeler Şubesi’nde Sosyal Hizmetler Uzmanı olarak görev yapan Faik Yurtkulu tarafından verilen seminerde, özellikle ergenlik döneminde bulunan çocukların özenti ile madde bağımlısı olmaya başladıklarına dikkat çekti.
Sosyal Hizmetler Uzmanı Yurtkulu ise yaptığı konuşmada, madde bağımlılığının ülkenin bir acı gerçeği olduğunu ifade ederek ”Madde bağımlılığı sosyal ve toplumsal acı bir gerçektir, madde kullanımı yaşı ülkemizde tahmin edebileceğinizden daha küçük yaşlara kadar indi, ulaşılabilirliği çok kolay olan maddeler, okul önlerinde, işletme önlerinde heryerde var” dedi.
Türkiye’nin coğrafi konumu itibari ile maddelerin geçiş güzergahında olduğuna dikkat çeken Yurtkulu şunları kaydetti:
”Madde kullanımı nedeniyle ekonomik, sağlık yönünden insanlar zayıflıyor, aileler parçalanıyor ve toplum yapısı zayıflıyor. Sigara, alkol, kumar, internet gibi her madde bağımlılık yapabiliyor. Kullanılan madde bırakılmak istenip bırakılmıyorsa, kişilerde ruhsal ve fiziksel sorunlar yaşanıyorsa, madde bulabilmek için uzun zamanlar harcanıyorsa madde bağımlılığı sağlanmıştır.”

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER