Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Şereflikoçhisar Sizinle Gurur Duyuyor

Bir hafta içinde iki güzel insanımızı ebediyete uğurladık. Biri şehidimiz; Sercan  Bulak. Diğeri ise Abdülbaki Ünlü amcamız. Şereflikoçhisar’ımızın bu iki değeri bayrak ve vatan adına yaptıkları yüzlerce yıl hatırlanacak, takdirle yad edilecek. “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır; Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır”  Sercan kardeşimiz, şehidimiz bu uğurda ardına, arkasındaki emanetlere bakmadan feda i can […]

11 Şubat 2016 - 17:01 'de eklendi ve 584 kez görüntülendi.
Şereflikoçhisar Sizinle Gurur Duyuyor

Bir hafta içinde iki güzel insanımızı ebediyete uğurladık. Biri şehidimiz; Sercan  Bulak. Diğeri ise Abdülbaki Ünlü amcamız. Şereflikoçhisar’ımızın bu iki değeri bayrak ve vatan adına yaptıkları yüzlerce yıl hatırlanacak, takdirle yad edilecek.

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır;

Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır”  Sercan kardeşimiz, şehidimiz bu uğurda ardına, arkasındaki emanetlere bakmadan feda i can etti. Makamların en yücesi Şehitlik makamına uçtu. Bayrak ve vatan yapmak için fedakarlıkta bulundu. Vatan o kadar aziz bir varlıktır ki bizden her karış toprağının ilmek ilmek imar edilmesini ister. Sultan Alpaslan Anadolu’nun kapısını açtı, fetihlerde bulundu ama kendisinden sonra gelenler Anadolu’yu Bizans döneminden daha muhteşem imar ettiler. Medreseler, hanlar, benestenler hamamlar, köprüler kervansaraylar ve hatta şehirler kurup imarlarıyla  Anadolu’yu Türkiye yaptılar. İşte  Abdülbaki Ünlü ve daha önce Berat Cömertoğlu Amca da hayırseverlik  meziyetleri ile kalıcı eserler bıraktılar. Berat Cömertoğlu, Aksaray Ünüversitesi Bearat Cömertoğlu kampüsünü yaparak  Yüksek öğretim için elimizi güçlendirdi. 4 yıllık bölünlerin gelmesi için önemli adımlar atıldı. Yine Hayriye – Berat Cömertoğlu Orta Öğretin yurdunu yaparak önce Anadolu Öğretmen ve daha sonra Fen Lisesi’nin ilçemize kazandırılmasına vesile oldu. Zenginliklerinden bir şeyler eksik olmadı. Ama kalıcı bir eser bıraktı. Arkasından hayır dua eden gencecik yavrularımız var. Bu topraklar Abdülbaki Ünlü’yü çıkardı. Bir  dönem ilçemize Belediye Başkanı olarak hizmet etmiş Abdülbaki Amca’yı inanın 60 yaşın üstündeki sayılı Şereflikoçhisar’lılar dışında tanıyan bilen yoktu.  Ta ki İmam Hatip Ortaokulu’nu yapımını üstleninceye kadar. Yüzlerce, binlerce, on binlerce ve hatta yüz binlerce insanımızın hatırladığı, hatırlayacağı  hayır kapısı olan şanlı bir hemşerimiz. Açılan her okul, eğitim gören her öğrenci terörü, ayrılık ve fitneyi engelleyen sevgi hareketidir. Sercan kardeşimiz bu toprakların vatan yapma ve vatan kalması için onurlu bir mücadele vermişse inanın Berat Cömertoğlu, Abdülbaki Ünlü amcalarımız da yapmış olduğu imar faaliyetleri ile bu vatan parçasının cennet parçası  haline getirmek için büyük görev yapmışlardır. Necip Fazıl Kısakürek Sakarya Türküsünde “Hani ardına çil çil kubbeler serpen ordu?” diye özlemini ifade ediyordu ya işte bayrakları bayrak yapan şehidimiz; Sercan Bulak ve işte ardında çil çil  kubbeler, ilim yuvaları serpen  Berat Cömertoğlu ve Abdülbaki Ünlü amcalarımız… Bu vesile  ile Abdülbaki Ünlü Amcamıza Allahtan rahmet, kederli ailesine sabrı cemil niyaz ederim.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER