Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

8 Martta Kadınlar Unutulmadı !

İlçemiz belediyesi tarafından organize edilen 8 Mart Kadınlar günü programında güzel dakikalar yaşandı. Programa Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi Nevin Gökçek’te katıldı. Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen Kadınlar günü programına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi Nevin Gökçek’in yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Özgür […]

16 Mart 2016 - 15:07 'de eklendi ve 422 kez görüntülendi.
8 Martta Kadınlar Unutulmadı  !

İlçemiz belediyesi tarafından organize edilen 8 Mart Kadınlar günü programında güzel dakikalar yaşandı. Programa Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi Nevin Gökçek’te katıldı.
Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen Kadınlar günü programına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi Nevin Gökçek’in yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Özgür Güven, Uzman Psikolog Selda Koç, Genel Sekreter Yardımcısı Nazlı Ergül, ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Hatice Akgül, AK Parti İlçe Başkanı Sait Başaran, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve, Kadın ve Gençlik kolları üyeleri ve çok sayıda bayan katıldı.
Ticaret Meslek Lisesi Toplantı Salonunda 14.00’da başlayan programda 8 Mart Dünya Kadınlar günü programını düzenleyen Belediye Başkanı Ferda Polat yaptığı konuşmasında “ Öncelikle Şereflikoçhisar’ımıza yapılan hizmetlerden dolayı çok değerli Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek’e en samimi duygularımla teşekkür ediyorum. Şereflikoçhisar’ımızın üzerinden bir an olsun elini çekmeyen ve ilçemizin gelişmesinde çok kıymetli katkılarda bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek beyefendinin Saygıdeğer eşi Nevin hanımefendiden Allah razı olsun. Şereflikoçhisar’da ne kadar fakir fukara, öksüz ve yetim varsa herkese manevi annelik yapmıştır. Kendilerinden biz razıyız Allah ta razı olsun.” Dedi.
Ferda Polat konuşmasının devamında “Yüce dinimiz ve medeniyetimiz her zaman kadına özel bir önem vermiş ve Kadınlarımızın Hak ve Hukuklarının çiğnenmemesi hususunun altını önemle çizmiştir. Bu konuda Peygamberimiz “Cennet, anaların ayakları altındadır. Kadınların haklarına riayet ediniz, onlar size Allah’ın emanetidir.” diyerek kadına verilen değeri aşikâr gözler önüne sermiştir. Dolayısıyla kadınları korumak, kollamak ve onların daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlamak bizlerin görevidir. İslam Dinimizin ve medeniyetimizin kadına böylesine değer vermiş olması, kadının ne kadar değerli olduğunu göstermektedir” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Başkan Polat’ın konuşmasının ardından Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek konuşmasında, toplumumuzdaki kadınların fedakarlığını ve aile içindeki birleştirici ve kenetleyici yerinden bahsederek “Ziyarete gittiği evlerde karşılaştığı insanı dramlardan ve karşılaştığı kadınların yaşadıkları zorluklardan bahsederek tüm Şereflikoçhisar’lı bayanların Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak” konuşmasını sonlandırdı.
Gökçek’in ardından, Uzman Psikolog Selda Koç Aile içerisindeki bireylerin karşılıklı iletişimleri ve iletişim yöntemleri konulu kısa bir seminer verdi. Devamında ise Lokman Karslı’nın okuduğu Kuranı Kerim ve İmam Hatip Ortaokulu Öğretmeni Muhammet Reşit Yolalan yönetimindeki İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden oluşan semazen gösterisi gerçekleştirildi.
Okunan Kuran-ı Kerim, psikolog sunumu, semazen gösterisi ile katılımcılar anlamlı ve güzel bir an yaşadıklarını ve programı düzenleyen Belediye Başkanına teşekkür ettiklerini belirttiler. Program sonrasında katılımcılara ve sunum yapanlara çeşitli hediyelerin verilmesi ile program sona erdi.
Program sonrasında ise İlçemiz Büyük Kışla Mahallesinde iki Aileyi ziyaret eden Gökçek ailelerle sohbet ederek çeşitli yardımlarda bulundu ve Belediye Başkan Vekili Savaş Şenoğlu’nun evinde, konuklarla birlikte akşam yemeği yiyerek Ankara’ya hareket etti.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER