Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

AŞTİ’DE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILDI !

Günde 80 bin kişinin geçiş yaptığı Büyükşehir Belediyesi’ne ait BUGSAŞ şirketi tarafından yönetilen AŞTİ’de 24 saat üst seviye güvenlik uygulamasına geçildi. AŞTİ güvenlik görevlileri, giriş noktalarında yolcuları ve bagajlarını aradıktan sonra içeri alıyor. aÜst araması yapılıyor AŞTİ’de kapı sayıları azaltılarak, kontroller daha etkin hale getirildi. AŞTİ’ye ANKARAY ile gelen yolcuların bagajları x-ray cihazından geçirilirken, yolcular […]

25 Mart 2016 - 11:24 'de eklendi ve 426 kez görüntülendi.
AŞTİ’DE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILDI !

Günde 80 bin kişinin geçiş yaptığı Büyükşehir Belediyesi’ne ait BUGSAŞ şirketi tarafından yönetilen AŞTİ’de 24 saat üst seviye güvenlik uygulamasına geçildi. AŞTİ güvenlik görevlileri, giriş noktalarında yolcuları ve bagajlarını aradıktan sonra içeri alıyor. aÜst araması yapılıyor
AŞTİ’de kapı sayıları azaltılarak, kontroller daha etkin hale getirildi. AŞTİ’ye ANKARAY ile gelen yolcuların bagajları x-ray cihazından geçirilirken, yolcular kapı dedektöründen geçirilip üst araması yapılarak AŞTİ’ye alınıyor. AŞTİ özel güvenlik görevlileri, 550 bin metrekarelik toplam alanı bulunan AŞTİ’nin 140 bin metrekareye varan kullanım alanında teknolojik olarak gelişmiş ulaşım araçlarıyla yaya olarak devriye görevi yapıyor.
Araçların bagajları da aranıyor
AŞTİ ‘ye araçla girilen yolda da güvenlik önlemlerini artıran AŞTİ güvenlik birimleri, araçların bagajlarını kontrol ederek geçişlerine izin veriyor.
AŞTİ güvenlik yetkilileri, yaya olarak araç yolundan gelen yolcuların da el dedektörüyle üst aramalarının yapıldığını, kapı dedektöründen geçmek istemeyen ve el dedektörüyle üstünü aratmayanların içeri alınmadığını ifade etti.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER