Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Belediyeye Devri Olan Arsalar Satılacak

Mart ayı belediye meclis toplantısında dün saat 15.00’da toplandı. Gündem maddelerinin içerisinde öne çıkan maddeler arasında ise mahalle statüsüne dönüşen yerleşim yerlerindeki arsaların encümen huzurunda satışa çıkarılacağı oldu.                 Belediye meclis toplantısının mart ayı toplantısı dün eski belediye binası toplantı salonunda saat 15.00’da gerçekleştirildi. Gündemin birinci maddesinde Emek Mahallesi 1122 ada 15 parselde imar plan […]

02 Mart 2016 - 17:14 'de eklendi ve 514 kez görüntülendi.
Belediyeye Devri Olan Arsalar Satılacak

Mart ayı belediye meclis toplantısında dün saat 15.00’da toplandı. Gündem maddelerinin içerisinde öne çıkan maddeler arasında ise mahalle statüsüne dönüşen yerleşim yerlerindeki arsaların encümen huzurunda satışa çıkarılacağı oldu.

                Belediye meclis toplantısının mart ayı toplantısı dün eski belediye binası toplantı salonunda saat 15.00’da gerçekleştirildi.

Gündemin birinci maddesinde Emek Mahallesi 1122 ada 15 parselde imar plan değişikliği talebinin imar komisyonuna sevki görüşüldü. Gündem maddesi oy çokluğu ile mecliste kabul gördü.

Gündemin ikinci maddesinde ise Emek mahallesinde 541 ada 42 parselin, depolama tesis alanı olarak revizyon talebi, imar komisyonu raporunun okunması ile birlikte, oylamaya sunuldu ve gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

            Gündemin üçüncü maddesinde ise 6360 sayılı yasa kapsamında mahalle statüsüne dönüşen yerleşim yerlerinde belediye adına devredilen arsaların satışının yapılması için encümene yetki verilmesi görüşüldü. Gündem maddesi üzerinde Meclis Başkanı Ferda Polat, elimizde mevcut ada parsellerin incelenerek, içerisinde okul, cami, yeşil alan vb yerlerin ayrıştırması yapılarak, satışı yapılacaktır demesi üzerine, encümene satış için yetki verilmesi üzerinde meclise sunulan gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin dördüncü maddesinde ise, 2015 mali yılı kesin hesabın plan bütçe komisyonuna sevki, kesin hesabın okuması ile oylamaya sunuldu ve oy birliği ile komisyona sevki oy çokluğu ile kabul edildi.

Belediye Meclis Üyesi Aktan Tolga Aktaş’ın önergesi ile gündeme alınan ve altıncı madde olarak görüşülen gündem içeriğinde ise, Yeşilova Mahallesi sınırları içerisinde, belediyeye ait günübirlik turizm tesisi imar planının sevkinin kurum görüşlerinin tamamlanmadığından dolayı beklemede kaldığı, şuan bir eksiğin kalmadığından dolayı imar planının aynı şekilde komisyonca uygun görüldüğü ve tekrar gündeme sunulması gerektiği üzerine, madde oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündem dışı konuşmalarda ise, Belediye Meclis Üyesi Kemal Sezginer’in, yazılı soru önergesi olan Belediye bünyesinde Veteriner Hekim kadrosu olduğu ve boş olduğu, belediyenin Veteriner hekime ihtiyacı olduğunu belirtmesi üzerine Belediye Başkanı Ferda Polat, bu konu üzerinde çalışma yaptıklarını, kısmi zamanlı çalıştırılmak üzere veteriner hekim hizmet alımı usulü ile belediyenin tüm veteriner hekimi alanı ile ilgilenecek içerikte alım yapılacağını söyledi.

Aynı zamanda Başkan Ferda Polat, lavra döneminden şuana kadar 3 kez ilaçlamanın gerçekleştirildiğini vurguladı.

Belediye Meclis Üyesi Kemal Sezginer’in sözlü olarak yönelttiği bir başka konuda ise, çarşı içerisinde çekirdek, su şişeleri, izmarit ve bazı kabuklu yiyecek içek atıklarının atılacağı bir çöp bidonunun olmadığı ve çarşı içerisi için acil ihtiyaç diyen Sezginer, iş yeri önüne koyulan kat kat malzemelerin, vatandaşa, yayalara sıkıntı yarattığını, yaz ayının yaklaştığı şu günlerde bir düzenlemenin getirilmesini belirterek zabıtaların bu konuda biraz çalıştırtılması gerektiğini söyledi.

Başkan Ferda Polat’ta bu düşünceler üzerine Sezginer’e teşekkür ederek gerekli uygulamaların ve ihtiyaçların giderileceğini söyledi.

Meclis gündem dışı diğer konuşmaların gerçekleşmesinin ardından sona erdi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER