Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Karaömeroğlu, Projelerimiz Hayata Geçiyor !

2013 yılının Ağustos Ayında göreve başlayan Kaymakam Erol Karaömeroğlu, geldiği günden itibaren ilçeye kazandırdıkları projeleri anlattı. Karaömeroğlu, doğalgaz, tren yolu, yurt, hava alanı gibi projelerinin üzerinde duran Kaymakam Erol Karaömeroğlu, bu projelerin son durumları hakkında açıklamalarda bulundu. Projelerin gerçekleşmesi halinde ilçenin kaderinin değişeceğini belirten Kaymakam Erol Karaömeroğlu, projeler hakkında verdiği bilgilerde şunları söyledi: İlk olarak […]

30 Mart 2016 - 13:14 'de eklendi ve 572 kez görüntülendi.
Karaömeroğlu, Projelerimiz Hayata Geçiyor !

2013 yılının Ağustos Ayında göreve başlayan Kaymakam Erol Karaömeroğlu, geldiği günden itibaren ilçeye kazandırdıkları projeleri anlattı. Karaömeroğlu, doğalgaz, tren yolu, yurt, hava alanı gibi projelerinin üzerinde duran Kaymakam Erol Karaömeroğlu, bu projelerin son durumları hakkında açıklamalarda bulundu.
Projelerin gerçekleşmesi halinde ilçenin kaderinin değişeceğini belirten Kaymakam Erol Karaömeroğlu, projeler hakkında verdiği bilgilerde şunları söyledi:

İlk olarak Üniversite’nin yanında ikinci bir 450 kişilik öğrenci yurdu hakkında bilgi veren Kaymakam Erol Karaömeroğlu, şunları söyledi:
450 kişilik bir öğrenci yurdu için çalışmalarımız sürüyor.
Kız ya da erkek yurdu olacağı henüz kararlaştırılmadı fakat Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç yurtla ilgili olarak teklifini yaptı, konu şuan Yüksek Planlama Kurulunun onayını bekliyor. Eğer onay geçerse, ihale yapılacak. Onaylanıp onaylanmaması konusu da 1 ay içinde belli olacak.

DOĞALGAZI İKİ YIL SONRA YAKARIZ
İlçe halkının yıllardır çok istediği ve sonunda ilçeye gelme aşamasında olan doğalgaz konusuna da değinen Kaymakam Erol Karaömeroğlu, “İlçemizde doğalgazı 2 yıl sonra yakarız. Yani 2018 yılını 2019 yılına bağlayan kış sezonunda yakarız” dedi. 2015 yılının Kasım Ayında döşenmesi başlayan doğalgaz Ana Boru Hattının Eylül 2016 tarihinde biteceğini belirten Kaymakam Erol Karaömeroğlu, “Daha sonra ilçemiz Büyükşehir’e bağlı olduğu için Başkent Gaz tarafından şehiriçine boru döşenmesi için ihale yapacak. Eğer Büyükşehir’e bağlı olmasaydık EPDK tarafından ihale yapılacaktı. Doğalgazla bir sıkıntımız yok. 2 trilyonda paramız olduğu için Başkent ihaleyi yapar. Para hazır. İlçemiz doğalgazı iki yıl sonra yakarız. 2018 yılının 2019’a bağlayan kış sezonunda doğalgazı yakarız” dedi.

HAVA ALANI PROJESİ
Havaalanı projesi konusuna da değinen Kaymakam Erol Karaömeroğlu; “Hava alanı olarak düşünülen alan için çalışmalar yapılıyor. Yani hazine adına tescille uğraşıyoruz. İlçenin 10 km dışarısında, sağ altta, Karandere mevkiinin altındaki arsada yapmayı düşünüyoruz. Arazi 2860 dönüm. Şimdilik küçük uçaklar için yapıp, pisti uzun tutulacak, sonra sivil havacılığa devri olacakö şeklinde konuştu.

TREN YOLUNU YAPACAĞIZ KURTULUŞ YOK
İlçeye tren yolunu da getirmek için yoğun çalışmalar yaptıklarını kaydeden Kaymakam Karaömeroğlu, “Tren yolunu yapacağız, kurtuluş yok” dedi. Tren yolu üzerinde çalıştıklarını belirten Kaymakam Karaömeroğlu, “Bakanla bir randevu ayarlayıp, kendisi, Belediye Başkanı Ferda Polat ve İlçe Başkanı Sait Başaran’la birlikte gideceklerini konuyu tekrar arz edeceklerini” söyledi. Seçim nedeniyle bakanlar değişti, siyasi iktidarsızlık hizmeti de olumsuzlaştırıyor. Bu işi bu yıl bitirmeyi düşünüyordum. Siyasi iktidar çok önemli. Bir şey değişince memlekette her şey değişiyor. Her şey etkileniyor. Onun için siyasi iktidar çok önemli. Tren yolunu yapacağım kurtuluşu yok” dedi.

PROJELERLE İLÇENİN KADERİ DEĞİŞİCEK!
Kaymakam Karaömeroğlu, “Projeler gerçekleşirse ilçenin kaderi değişecek. Şereflikoçhisarlıların duasını bekliyoruz. Bu projeleri gerçekleştirdiğimiz zaman bizi kimse durduramaz. Sanayileşmiş bir ilçe oluruz, Organize Sanayiyle birlikte. Koçhisar bu konuda kamuoyunu oluşturması lazım. Bize inanmaya devam etsinler. Koçhisarlıların duasıyla bu hizmeti gerçekleştireceğiz. Gerçekleştiğinde de zaten ilçenin kaderi değişecek. İçede birlik ve beraberlik yok. İlçeyi tek başıma kurtaramam ki. Onun için birlik ve beraberlik içinde hareket etmemiz lazım” diye konuştu.

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER