Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

İlçemizde 20’ye Yakın Polis Açığa Alındı 20’ye Yakın Asker Sorgulandı

Darbe girişiminin bastırılmasından sonra Genelkurmay başta olmak üzere tüm kurumlarda operasyon başlatıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü de dün gece harekete geçti. Türkiye genelinde rütbelilerin de içinde bulunduğu 7 bin 850 Emniyet personelinin açığa alınması talimatını verdi. Hangi ilde hangi personelin alınacağının listesini de il ve ilçelere gönderildi. Gece boyunca Emniyet’e çağrılan polislerin silahlarına el konulup kimlikleri alındı.             İddialara göre İlçe Emniyet […]

20 Temmuz 2016 - 19:04 'de eklendi ve 1015 kez görüntülendi.
İlçemizde 20’ye Yakın Polis Açığa Alındı  20’ye Yakın Asker Sorgulandı

Darbe girişiminin bastırılmasından sonra Genelkurmay başta olmak üzere tüm kurumlarda operasyon başlatıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü de dün gece harekete geçti. Türkiye genelinde rütbelilerin de içinde bulunduğu 7 bin 850 Emniyet personelinin açığa alınması talimatını verdi.

Hangi ilde hangi personelin alınacağının listesini de il ve ilçelere gönderildi. Gece boyunca Emniyet’e çağrılan polislerin silahlarına el konulup kimlikleri alındı.

            İddialara göre İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Abdullah Yetişik, Komiser yardımcısı Mustafa Öztoprak, Bölge trafik polisi Mustafa Albayrak, Bölge Trafik Komiseri Bekir Uğur, Polis memuru Bayram Akkuş ve ismine ulaşamadığımız 15’e yakın bazı emniyet amiri ve polis memurunun açığa alındığı öğrenildi.

Öte yandan Pazartesi günü itibariyle İlçemiz Alay komutanlığında görevli rütbeli ve er oldukları iddia edilen 20’ye yakın askerin ifadelerinin alındığı edindiğimiz bilgiler arasında yer alırken, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Merkez Karakol amirliğinde ve Askeriye de açığa alınacak isimlerin yer aldığı da edindiğimiz bilgiler arasında yer aldı.7470

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER