Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Bir Şey Biliyorsan Konuş İbret Alsınlar, Bilmiyorsan Sus Adam Sansınlar …

Bir Şey Biliyorsan Konuş İbret Alsınlar, Bilmiyorsan Sus Adam Sansınlar … Bilen konuşmuyor, bilmeyen ağzı dolu konuşuyor. Fesat desen memleketçiliğin fesatlığımı olur, haset desen memleketçiliğin hasetliğimi olur. Cahil desen herkesten iyi biliyormuş gibi konuşuyor, akıllı desen ben şu okulu bitirdim şu kadar yer gezdim gördüm diyor. Yani adı tam belli olmayan, adam, insan, akıllı, cahil, […]

31 Ağustos 2016 - 12:04 'de eklendi ve 1222 kez görüntülendi.
Bir Şey Biliyorsan Konuş İbret Alsınlar, Bilmiyorsan Sus Adam Sansınlar …

Bir Şey Biliyorsan Konuş İbret Alsınlar, Bilmiyorsan Sus Adam Sansınlar …
Bilen konuşmuyor, bilmeyen ağzı dolu konuşuyor. Fesat desen memleketçiliğin fesatlığımı olur, haset desen memleketçiliğin hasetliğimi olur. Cahil desen herkesten iyi biliyormuş gibi konuşuyor, akıllı desen ben şu okulu bitirdim şu kadar yer gezdim gördüm diyor.
Yani adı tam belli olmayan, adam, insan, akıllı, cahil, haset fesat sınıfına bile sokamadığım insanlarımızın amacının ne olduğunu ben anlayamadım. Siz anlaya bildiniz mi?
İlçemizde düne kadar belli bir askeriyemiz, askerimiz rütbelimiz vardı. Kimseden ses soluk çıkmıyor, geleni gideni bilmiyor sessizce oturuyordu.
Bu günlerde Zırhlı birliğin bir kısmının ilçemize gelecek olması haberinden ve geldiğinden haberi olan Şereflikoçhisar halkının bazıları rahatsız gibi davranışlar sergiliyor.
Yalan yanlış bir çok laf kalabalığı yapıp, yok beş tane tank gelmiş, yok on tane tank gelmiş, yok bizi kandırıyorlarmış gösteriş falanmış diyorlar. Yahu benim anlamadığım. Bundan önce altı tank yoktu şimdi var. Olmaya da bilir, gelmeye de bilirdi. Bu tankların biranda gelmesinin örneği hiç bir yerde yok. O sabırsız kişilere diyeceğim o kim biraz bekleyin, sabırlı olun. Haset-fesatlığa gerek yok. Onu da ne için yaptığınıza bende anlam veremiyorum zaten.
Yağmıyorsan da gürle diye bir sözümüz var. İnsan oğlu iltifattan, güzel şeylerden, güzel laf ve sözlerden hoşlanan bir varlıktır. Neden insanların şevkini heyecanını kırıyorsun ki. Eline ne geçecek. Hasetlik güden kişi üç beş kişi bir araya gelince ilçenin haset olduğundan bahsedip kendini iyi gibi gösteriyorsa bu insanlığa, kişiliğe yakışır mı ? Bırakın artık şu şevk kırmayı, heyecan yerine kirli düşünlerinizi ortaya salmayı.
Doğalgaz hayaldi diyenler sustu. Peçenek barajı olmaz diyenler sustu ve dersini aldı. Siz ders almayın da bu olanlardan ders çıkarın. OSB geldi gelecek deyin. Tren Yolu geldi gelecek deyin. Zırhlı Birlikler geldi daha da gelecek deyin. Güzel şeyleri telaffuz edin korkmayın. İnsanları kandırın, kandıralım demiyorum. Ama gündem de olan bir şeyle alakalıda lütfen insanların, çalışan çabalayanların şevkini heyecanını yitirmesine vesile olmayın, vebal almayın. Düşünün size katkısı olmayacaksa evladınıza, evladınıza olmayacaksa belki yakından belki uzaktan bir akrabanıza en önemlisi de memleketinize faydası olacak. Yani bu olan ve olacak her güzel gelişmede sadece üç beş kişinin emeği değil BEN ŞEREFLİKOÇHİSARLIYIM diyen herkesin olacak. Ben yaptım denmeyecek, biz yaptık, biz getirdik diyeceğiz, diyeceksiniz.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER