Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

FETÖ’ye Halen Sempati Besleyen Herkes Haindir

Pazar günü ilçemiz Demokrasi meydanına katılan ve yaptığı konuşmalar ile gündeme damgasını vuran Bölgemiz Milletvekili, TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu, “FETÖ’ye halen sempati besleyen herkes haindir. Hepsinden hesap soracağız. FETÖ teröristinin de Apo teröristinin de maşa olduğunu unutmamalıyız. Hala darbeye darbe diyemeyenler etrafımızda” diyerek net konuştu. Pazar günü saat 21.00’de başlayan Demokrasi nöbetine katılan ve […]

03 Ağustos 2016 - 20:07 'de eklendi ve 573 kez görüntülendi.

Pazar günü ilçemiz Demokrasi meydanına katılan ve yaptığı konuşmalar ile gündeme damgasını vuran Bölgemiz Milletvekili, TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu, “FETÖ’ye halen sempati besleyen herkes haindir. Hepsinden hesap soracağız. FETÖ teröristinin de Apo teröristinin de maşa olduğunu unutmamalıyız. Hala darbeye darbe diyemeyenler etrafımızda” diyerek net konuştu.

Pazar günü saat 21.00’de başlayan Demokrasi nöbetine katılan ve Şereflikoçhisar halkı ile buluşan Bölgemiz Milletvekili, TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu, halka yaptığı Darbe ile ilgili konuşmasıyla gündeme damga vurdu.

Kaymakam Erol Karaömeroğlu, Belediye Başkanı Ferda Polat, AK Parti İlçe Başkanı Sait Başaran, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı Demokrasi nöbetinden konuşan Beleidye Başkanı Ferda Polat, Bu kalkışmaya ilk andan itibaren bizlere liderlik eden Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan halkımızı meydanlara davet ediyorum demesiyle meydanlara çıkan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Söylenecek çok şey var. Bugünkü bu tablo bu manzara her şeyi gösteriyor. Bu darbeye kalkışanlar bir şeyleri unutmuşlardır. 1980 darbesinde millet tanklara çıkamadı. Ama 2016 darbe girişiminde millet tanklara çıktı. Milletin iradesi karşısında durulamayacağını herkes görmüş oldu. Çakal aslanların işine soyunursa, 15 Temmuzda olduğu gibi tokadı yer oturur diyen Ferda Polat, “Aslanlar bu meydanlarda. Birliğimiz ve dirliğimiz daim olsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet Kederli ailesine başsağlığı diliyorum diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra ilçemizdeki demokrasi nöbetine iştirak eden Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan yaptığı konuşmasında, 15 Temmuz’da terör yandaşlarına Tuzgölü Diyarı Şereflikoçhisar’dan öyle bir şamar geldi ki, onlar zannettiler ki bu milleti dize getirebileceklerini düşündüler. Ama hesaba katmadıkları birçok şey vardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan biz kefenimizi giydik de bu yola çıktık demişti diyen Karaaslan “Bunlar tank, tüfek, uçaklarla bizi dize getirebileceklerini düşündüler. Halkımız onların hepsine diz çöktürdü” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Beklenen konuşma Bölgemiz Milletvekili, TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu’dan geldi. Ahmet Gündoğdu konuşmasında, Vatan aşkı maya gibidir. Şirki bozuklarda tutmaz. 15 Temmuzda şirki bozuklara had bildiren kardeşlerimiz karşımda. Biz sağcı solcu, kürt Türk birleştikten sonra ne terörist başı Apo kalır ne de terörist başı FETÖ kalır diyen Gündoğdu’nun konuşması şu şekilde devam etti; İngiliz işgal kuvvetlerinin bile yapmadığını bile, emniyetin önünde elinde sadece bayrak olan insanları katleden FETÖ’ye halen sempati besleyen herkes haindir. Hepsinden hesap soracağız. FETÖ teröristinin de apo teröristinin de maşa olduğunu unutmamalıyız. Hala darbeye darbe diyemeyenler etrafımızda. Biz bağımsız bir devletiz. Kimse işimize karışamaz, gerekirse karşı çıkan herkese haddini bildiririz. Olağanüstü hal eskiden uygulandığında mahalle imamı bile dışarı çıkamazdı, ezan okuyamazdı. Şimdi FETÖ’yu terbiye etmek için olağan üstü hal ilan ediyoruz. Türkiye’yi sömürmek için çabalıyorlar. Bizi emir almaya mahkum etmeye çalışıyorlar. Türkiye’yi Suriye’ye döndürmek istiyorlar. Türkiye’yi bu durumlara sokmaya çalışanlara fırsat vermediniz. Rahmetli Erbakan hoca bir gün Suriye’ye saldırılırsa bilin ki hedef Türkiye’dir demişti. Erbakan hocamızın dedikleri çıkıyor. Milletimiz bu hainlerin tanklarının önüne geçti ve darbecilere haddini bildirdi. Darbecilere isyan etmeye bu meydanda devam ediyor. Eğer darbe başarılı olsaydı bizi kucaklayacak hiç bir ülke yoktu. Öyleyse biz herkesi kucaklamaya devam edeceğiz. Erbakan’a sahip çıkamadı vicdanımız sızlıyordu. Özal’ı zehirlediniz, Yazıcıoğlu’nu şehit ettiniz, Erbakan’ı indirdiniz, Recep Tayyip Erdoğan’ı yedirtmeyeceğiz. Kurşuna kafa atan, F16’ya kafa tutan bu milletten Allah razı olsun. Kazanlı bir çiftçi F16 kalkmasın diye bahçesini ateşe verdi. Ücretini ödemek isteyen devlete borcunuz yok dedi. Bu çiftçimizin gösterdiği tablo, İstanbul’da Çarşaflı Şerife ablamızın, Taksilerin tankların önünde durduğu, Tankların üstüne çıkan bu milletin ortaya koyduğu bu tablo Çanakkale destanının tekrar yazılmasıdır” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmalarının ardından halk ve gençlerle sohbet eden ve gençlerle slogan atan Gündoğdu, Gölbaşı Demokrasi nöbetindeki halkla buluşmak üzere ilçeden ayrıldı.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER