Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Şereflikoçhisar’ın Zırhlanması Gerekiyor…

Şereflikoçhisar’ın zırhlanması gerekiyor. Siyasileriyle, Esnafıyla, İş Adamlarıyla, Halkıyla, Bürokratıyla, Yurt Dışında ve Diğer 81 İldeki hemşeriyle beraber birlik beraberlik zırhını giymesi gerekiyor. Bu saydıklarımın haricinde bir tanesi dışarıda kalsa uzun bir ipin bir yerden tifsimesi gibi düşünün. İpi sağlam tutmamız gerekiyor. Hani taban yapmış Şereflikoçhisar sıçratmak, tavana çıkartmak istiyoruz ya? İşte şimdi tam zamanı diyebiliriz. […]

26 Ağustos 2016 - 16:30 'de eklendi ve 420 kez görüntülendi.
Şereflikoçhisar’ın Zırhlanması Gerekiyor…

Şereflikoçhisar’ın zırhlanması gerekiyor. Siyasileriyle, Esnafıyla, İş Adamlarıyla, Halkıyla, Bürokratıyla, Yurt Dışında ve Diğer 81 İldeki hemşeriyle beraber birlik beraberlik zırhını giymesi gerekiyor.
Bu saydıklarımın haricinde bir tanesi dışarıda kalsa uzun bir ipin bir yerden tifsimesi gibi düşünün. İpi sağlam tutmamız gerekiyor. Hani taban yapmış Şereflikoçhisar sıçratmak, tavana çıkartmak istiyoruz ya? İşte şimdi tam zamanı diyebiliriz.
Tren yolunun ilçemize gelmesinde bu ipin sağlam olması gerekiyor. Tuzlaların tekrar açılması için, organize sanayi bölgesinin yatırıma doymadığı bir yer olarak görebilmek için, Göç veren değil, göç alan bir yer olabilmek için bu ipin çok sağlam olması tifsimemesi gerekiyor.
Bir ilçenin il Olabilmesi için potansiyelinin güçlü, insanlara istediği şartlarda imkan sunabilmesi gerekiyor. Esnafının kalifiyeli, olabildiğinden daha iyi imkanlarla en iyi reklam aracı olması İlçemizi Türkiye’nin dört bir yerine en iyi şekilde tanıtması gerekiyor.
Siyasetçisi bu meseleleri görüşüne göre değil, doğup büyüdüğü yere hizmet, gelecektekilere teminat verebilmek adına ellerini taşın altına her anlamda koyacak.
Hemşerimiz olan İlçemizdeki ve 81 İldeki bürokratların tek tek bulunup Atalarının yadigarı memleketlerine ŞEREFLİKOÇHİSAR’a olan özlem hasret yatırımlarına teşvik etmemiz gerekiyor.
İş Adamlarımızı bir araya getirerek ya da kendileri bir araya gelerek, Devlet destekleri tarım bakanlığının, kalınma ajansının ne biliyim devlet teşvikli yatırıma yönlendirmek yada bir kooperatifi adı altında toplanılarak kendimiz işadamları olarak ilk açılışı teşvik etme adına yapmalı, yapabilmeli yada yaptırabilinmeli.
Kısacası ilçe olarak biraz kendimize daha dikkat etmeli çeki düzenimizi yükseltmeli ve hizmet adına hazır hale gelmeliyiz.
Pazartesi itibariyle Zırhlı birliklerin az bir kısmı ilçemize geldi. Edindiğim bilgi çerçevesinde 15 Eylül tarihine kadar 150 tank, binden fazla asker ve 500 civarında rütbeli asker ilçemize gelmiş olacak. Bu cümleler birçoğunuzun kafasında bir soru işareti oluşturdu sanırım. Oluşturması da gerekiyor. Ne yapabilirim, ne yapmamız gerekiyor. Bu soruları beynimizde canlandırmamız gerekiyor. Zırhlı birlik geldi ve gelmeye devam ediyor. Tren yolunun gelmesi an meselesi. Doğalgaz zaten geldi. Organize Sanayi Bölgesi faaliyete geçmek üzere geçti. 10 tuzla sahalarının tekrar açılması an meselesi derken Ooo dememiz heyecana gelmemiz, ataşa geçmemiz gerekiyor. Unutmayalım ki FETÖ TÜRKİYE’ye en büyük darbeyi ekonomimizi altüst etmesiyle yaptı, yapmış. Bu terör örgütü temizledikçe her anlamda çehremiz genişliyor genişleyecek. Hakkımız olan bu fırsatlarımızı iyi değerlendirelim.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER