Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Telefon Dolandırıcılığına Kurban Olmayın

Geçtiğimiz hafta içerisinde Sarıkaya Mahallesinde ikamet etmekte olan Ü.Ü ve G.Ü yü dolandıran şahıslar için arama çalışmaları başladı. Edinilen bilgilere göre, ilçemiz Sarıkaya Mahallesi’nde telefon dolandırıcıları, aradıkları kadına “Kocan ve oğlun elimizde, evde bulunan paraları ve ziynet eşyalarını getirmezsen onları öldürürüz” dedi. Bunun üzerine kadın, oğlunun düğünü için biriktirdikleri 30 bin lira değerindeki altın ve […]

26 Ağustos 2016 - 16:31 'de eklendi ve 475 kez görüntülendi.
Telefon Dolandırıcılığına Kurban Olmayın

Geçtiğimiz hafta içerisinde Sarıkaya Mahallesinde ikamet etmekte olan Ü.Ü ve G.Ü yü dolandıran şahıslar için arama çalışmaları başladı. Edinilen bilgilere göre, ilçemiz Sarıkaya Mahallesi’nde telefon dolandırıcıları, aradıkları kadına “Kocan ve oğlun elimizde, evde bulunan paraları ve ziynet eşyalarını getirmezsen onları öldürürüz” dedi. Bunun üzerine kadın, oğlunun düğünü için biriktirdikleri 30 bin lira değerindeki altın ve bin 500 lirayı dolandırıcıların isteği üzerine Kurşunlu Camii’nin önüne getirdi. Dolandırıcılar, telefonu kapatmasına da müsaade etmedikleri kadının getirdiği altın ve parayı alarak kaçtı.
Bir hafta içerisinde meydana gelen ikinci dolandırıcılık olayı ise İstiklal Mahallesi’nde meydana geldi. Kendisini komiser olarak tanıtan dolandırıcı, Ü.Ü. (65) ve kızı G.Ü.’nün (25) oturduğu dairenin zilini çalarak evde paralarının olup olmadığını sordu. Dolandırıcılık olaylarının arttığını söyleyen sahte komiser, anne ve kızın istekleri doğrultusunda paralarını güvenlik için bankaya yatırabileceğini söyledi. Buna inanan anne ve kız, evde bulunan bin 500 Euro’yu dolandırıcıya verdi. Daha sonra şahıstan şüphelenen anne ve kızı, polisi arayarak durumu bildirdi. Öğretmen adayı G.Ü.’nün parayı pedagojik eğitim almak için biriktirdiği öğrenildi. Polis dolandırıcılık olayları ile ilgili araştırma başlatırken, vatandaşlar da dolandırıcılara karşı uyarıldı.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER