Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Üniversite Öğrencilerine Ev Verilmiyor

Geçtiğimiz hafta içerisinde başlayan okul kayıtları ile ilçemize gelen öğrenciler yurt başvurusu olumsuz çıkabilir diye ev aramaya başladı. Ev sahiplerine ve emlakçılara giden öğrencilere ev sahipleri “ Bekara, öğrenciye ev vermiyoruz” gibi hitaplarda bulunduğu iddia edildi. Öğrencilerin ilçeden uzaklaşmasına ve kayıtlarını aldırmasına sebep olacak bu durumda ev sahiplerinin daha hoşgörülü gelmesi gerekmektedir. İlçemizde yeterli kontenjanda […]

26 Ağustos 2016 - 16:33 'de eklendi ve 342 kez görüntülendi.
Üniversite Öğrencilerine Ev Verilmiyor

Geçtiğimiz hafta içerisinde başlayan okul kayıtları ile ilçemize gelen öğrenciler yurt başvurusu olumsuz çıkabilir diye ev aramaya başladı. Ev sahiplerine ve emlakçılara giden öğrencilere ev sahipleri “ Bekara, öğrenciye ev vermiyoruz” gibi hitaplarda bulunduğu iddia edildi.
Öğrencilerin ilçeden uzaklaşmasına ve kayıtlarını aldırmasına sebep olacak bu durumda ev sahiplerinin daha hoşgörülü gelmesi gerekmektedir. İlçemizde yeterli kontenjanda yurt olmadığı için arkadaşları ile birlikte evde kalmak isteyen öğrencilere destek verilmesi gerektiği belirtildi. Hafta başında ilçemize gelen öğrencilerin bu tarz davranışlarla kaldığı iddia edildi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER